Dachy w praktyce: to warto wiedzieć

0
762

Wybór odpowiedniego dachu na budowany dom to nie lada wyzwanie. Wiele rzeczy musi być ustalonych już na samym początku, w fazie projektu. Jaki kolor dachówki będzie najlepszy? Jak dobrze dopasować dach do elewacji i skąd czerpać informacje o tym co sprawdzi się najbardziej? O tym w dzisiejszym artykule.

Elewacje kontra dachy: Lublin

Dobieranie dachu do elewacji to stary, ale sprawdzony przepis na sukces, jeżeli chodzi o dobrą aranżacje na zewnątrz. Dobrze dobrana dachówka będzie stanowić klamrę całej aranżacji, dlatego warto przemyśleć jej kolor. Do szarej elewacji będzie pasować właściwie każdy odcień czerwieni czy beżu, ale również żółć. Zielona elewacja może ciekawie prezentować się w zestawieniu z brązowym dachem. Takie połączenie kolorystyczne jest obecnie bardzo modne, ale ma też ponadczasowy charakter, ponieważ te barwy dobrze ze sobą współgrają. Interesującą praktyką jest też dobieranie dachu zupełnie pod kolor elewacji, czyli postawienie na czerwone dachówki do czerwonej elewacji, na szare w przypadku szarej itd.

Okno w dachu: ciekawe uatrakcyjnienie

Ostatnio bardzo popularne są okna umieszczane na dachu. Dzięki tej praktyce światło dzienne może docierać nawet do małych pomieszczeń na strychu, które nie mają innych okien. Doświetlenie światłem dziennych jest szczególnie ważne w przypadku kuchni, a więc miejsca, w którym wykonujemy często bardzo precyzyjne prace wymagające uwagi. Okno w dachu ciekawie się prezentuje i może być bardzo wygodne. Jego mycie nie musi być koszmarem, ponieważ teraz jest dostępny duży zakres  naprawdę funkcjonalnych produktów.

Dachowe porady prosto z Lublina

Masz pytania dotyczące dachów? Wahasz się nad kilkoma materiałami i nie wiesz, który z nich będzie lepszy? A może zupełnie nie masz pomysłu na dach na dom, garaż czy pomieszczenie gospodarcze, jakie planujesz wybudować? Niezależnie od sytuacji koniecznie wejdź na stronę internetową http://dachserwis.com/ i skontaktuj się z doradcą, który pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązanie. Specjaliści z Lublina są prawdziwymi pasjonatami dachów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here