Czasami zdarzy się, że nie będziemy mieć czasu na wizytę u fryzjera, okaże się, że nie ma wolnych terminów, gdy nam się spieszy, albo… będzie zamknięty np. Z powodu lockdownu. Obcinanie włosów w domu wcale nie jest trudne, często wystarczy mieć tylko nożyczki, ale jeżeli chcesz obciąć włosy „na krótko” to z pewnością przyda Ci się specjalna maszynka do strzyżenia. Z tego artykułu dowiesz się jak obciąć samemu włosy i je wycieniować jak u fryzjera, jakich narzędzi potrzebujesz do obcięcia włosów w domu i jakich błędów nie popełniać podczas własnoręcznego obcinania włosów. Jak obciąć długie włosy, a jak krótkie? Jak podciąć zniszczone, rozdwojone końcówki?

Czego potrzebujesz do obcięcia włosów w domu?

Oczywiście niezbędną rzeczą będą nożyczki przeznaczone do obcinania włosów – te do papieru się nie przydadzą, bądź w przypadku krótkich włosów maszynka do strzyżenia. Kolejnymi niezbędnymi rzeczami do obcinania włosów będzie grzebień – najlepiej cienki z wąskim rozstawem ząbków, dwa lusterka – tak aby też mieć podgląd na efekty strzyżenia włosów z każdej strony. Przy długich włosach niezbędne będą klamerki, gumki czy spinki. Może się przydać także buteleczka z atomizerem, by zwilżyć włosy. Jeśli chcesz uniknąć nadmiernego sprzątania i pałętających się włosów, wyposaż się w pelerynę fryzjerską, ręcznik, albo nawet… worek na śmieci. Dlaczego moje włosy są słabe i wypadają?

fot. pixabay.com

Jak obciąć włosy do ramion – krok po kroku.

Przycięcie włosów do ramion, proste jest bardzo… proste i jednocześnie jest to modne cięcie. Proces obcinania włosów zaczynamy od zmoczenia włosów wodą, którą powinniśmy mieć w buteleczce z psikaczem – mokre włosy obcina się zdecydowanie łatwiej. Można także się obcinać tuż po umyciu włosów. Przed rozpoczęciem obcinania rozczesujemy włosy za pomocą gęstego grzebienia i zbieramy w kucyk tuż przy linii czoła i dzielimy włosy na dwie równe części. Wydzielamy jedno dodatkowe pasemko włosów z przodu i trzymając je między palcami ścinamy. Pierwsze obcięte pasemko będzie naszym wyznacznikiem, jak obcinać kolejne włosy. Po zakończonym obcinaniu, rozczesz włosy i sprawdź czy wszystkie są równo, czy nic nie odstaje i nie wymaga poprawki. Najlepiej byś poprosiła kogoś, kto mógłby to ocenić, albo skorzystaj z dwóch lusterek. Jak zapuścić piękne włosy?

Jak obcinać zniszczone końcówki włosów samemu?

Nie zawsze masz potrzebę obcinania całych włosów, czasami wystarczy przyciąć zniszczone, rozdwojone końcówki. Można to zrobić samemu, na kilka prostych sposobów i faktycznie też obciąć same końcówki. A nie 20 centymetrów włosów, jak to czasem niestety bywa u fryzjera. Aby obciąć końcówki na prosto, do maksymalnie 5 centymetrów, wystarczy mokre (świeżo umyte lub zwilżone atomizerem) włosy rozczesać na prosto. Następnie za pomocą grzebienia i nożyczek przyciąć włosy. Najlepiej przed tą operacją związać swoje włosy gumką i dopiero zacząć ciąć, aby faktycznie końcówki były równo przycięte.

Drugą metodą podcinania końcówek, jest użycie kilkunastu gumek. Wystarczy związać włosy co około 5 centymetrów, a ostatni z kucyków to będą włosy do obcięcia. Jak samemu zafarbować włosy?

fot. pixabay.com

Jak obciąć włosy maszynką do strzyżenia?

Przede wszystkim, jeżeli planujesz się bawić w domowego fryzjera, musisz zakupić sprzęt wysokiej jakości. Tanie maszynki do strzyżenia włosów będą dość często wymagały napraw. Paradoksalnie ich eksploatacja będzie droższa niż solidnej maszynki do strzyżenia. Jaką kupić maszynkę do strzyżenia włosów? Zależnie od Twojego stanowiska pracy – zwróć uwagę czy potrzebujesz maszynki bezprzewodowej czy może być przewodowa. Także istotna jest długość włosów, jakie będziesz nią obcinać – większość maszynek posiada końcówki z danego przedziału – zwróć na to uwagę. Jak wzmacniać włosy?

Strzyżenie męskie krok po kroku – strzyżenie zaczynamy od podzielenia włosów na boki i na górę, o ile nie tniemy całej głowy na jedną długość – wtedy ten krok pomijamy. Wyznacz granicę, według której będziesz się obcinać. Zaczynamy obcinanie od nasadki z dłuższą długością i zaczynamy obcinanie od boków. Lepiej zacząć obcinać większą nasadką, aby potem móc ewentualnie korygować długość włosów, ale tak, aby nie wyciąć ich na 3 milimetry. Następnie za pomocą krótkiej nasadki strzyżemy od dołu, aby połączyć płynnie włosy, tak aby uniknąć efektu schodów. Trzecia nasadka służy do skracania włosów przy uszach i na karku, także w ten sposób aby nie tworzyć schodków. Górę ścinaj powoli, także zaczynając od największej możliwej długości. Można także obcinać włosy za pomocą nożyczek.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here