Zapuszczanie włosów wcale nie jest takie trudne jakim się wydaje, lecz z pewnością musimy się uzbroić w cierpliwość. To w jakim tempie rosną nam włosy zależy od uwarunkowań genetycznych, diety i także używanych kosmetyków. Warto zadbać o dobrą jakość kosmetyków do włosów, tak aby zapuszczone włosy były silne, zdrowe i lśniące.

Co stosować aby przyspieszyć wzrost włosów?

Przede wszystkim zacznijmy od pielęgnacji samych włosów. To bardzo istotne jakich kosmetyków używamy, ponieważ aby przyspieszyć wzrost włosów musimy odpowiednio odżywić cebulki. Bardzo dobrym wyborem będą wcierki ziołowe, koniecznie bez zawartości alkoholu, który wysusza skórę i osłabia włosy. Ważne, aby twój szampon nie zawierał SLS, który ma działanie zbliżone do alkoholu. Aby pobudzić cebulki do wzrostu, należy też często masować głowę i używać peelingu złuszczającego martwy naskórek. Jak obciąć włosy w domu?

Postaraj się nie narażać włosa na działanie gorąca. Suszarka, prostownica czy lokówka powinny być jak najrzadziej używane – ich wysoka temperatura powoduje osłabienie struktury włosa, przez co włosy będą łamliwe i matowe. Podobnie sprawa ma się z wodą – unikaj mycia włosów w gorącej wodzie. Ponadto lepiej niż wycieranie włosów, będzie na nie działać odciskanie w ręcznik, a nawet w bawełnianą koszulkę. Rozczesuj zawsze mokre włosy, a jeżeli masz włosy kręcone to rozczesuj po tym, jak nałożysz na nie odżywkę. Jeżeli jest taka możliwość, nie wychodzisz zaraz z domu, albo nie jest zimno – daj włosom wyschnąć samemu. Wychodzenie na zewnątrz z mokrymi włosami nie dość, że narazi nas na przeziębienie, to także osłabi strukturę włosa. Nie jest wskazane, aby chodzić spać z mokrymi włosami.

fot. pixabay.com

Czy dieta ma wpływ na zapuszczanie gęstych włosów?

Jak najbardziej. Tak jak w wielu przypadkach, wygląd zewnętrzny zależny jest też od tego co jemy. Odpowiednio zbilansowana dieta powinna zawierać dużo witamin i minerałów, nie tylko ze względu na włosy. Na kondycję włosów znaczny wpływ mają cynk, żelazo, witaminy z grupy B, witamina C i zdrowe kwasy tłuszczowe. Włącz do swojej diety orzechy, pestki słonecznika i dyni, pieczywo białe zamień na pełnoziarniste, a ziemniaki na kasze i makarony. W diecie powinno znaleźć się też dużo zielonych warzyw (szpinak, kapusta, brokuły, papryka, jarmuż, groszek), a także źródła witaminy B – ryby, nabiał i mięso oraz jako skarbnica różnych witamin – owoce. W przypadku niedoborów którychś mikroelementów, wskazana jest suplementacja. Dlaczego włosy wypadają?

Czy wiesz ile miesięcznie odrastają włosy?

Zazwyczaj wzrost włosów to około 1,5 centymetra miesięcznie, lecz przy odpowiednich uwarunkowaniach, diecie i pielęgnacji, włosy mogą odrastać nawet do 2,5 centymetra na miesiąc!

Czy warto przycinać końcówki, gdy chcemy zapuścić włosy?

Paradoksalnie musimy skracać nasze włosy, aby rosły szybciej. Częste przycinanie końcówek pobudza nasze włosy do wzrostu, natomiast ich zniszczone, rozdwojone końcówki staną się łamliwe i włosy nie będą rosnąć. Końcówki powinnaś przycinać co 2 miesiące, oczywiście o możliwie jak najkrótszą długość. Jeżeli chcesz zadbać o odpowiednią kondycję końcówek swoich włosów, przemyśl zakup preparatu, który je wzmocni, nawilży i ochroni przed niszczeniem i rozdwajaniem. Jak zafarbować włosy samemu?

Jak zagęścić włosy?

fot. pixabay.com

Czym zagęścić włosy?  Domowe sposoby na zagęszczenie włosów są łatwe w wykonaniu, a przede wszystkim mogą być skuteczne. Większość ze składników do domowego zagęszczania włosów zapewne masz pod ręką.

Olejowanie włosów je zagęszcza – po myciu włosów, gdy są jeszcze delikatnie wilgotne, zamiast odżywki użyj zwykłego, kuchennego oleju – może to być oliwa z oliwek, olej ryżowy, olej lniany, czy nawet olej słonecznikowy. Po zabiegu zostawiamy olej na włosach nawet na noc, lecz z rana będziesz musiała umyć włosy i użyć odżywki.

Czy dieta wpływa na kondycję włosów? Jak najbardziej – nawet dietą możemy pogrubić i wzmocnić swoje włosy. Zwróć uwagę czy Twoja codzienna dieta zawiera dużo witamin z grupy B, witaminę C, a także rozpuszczalne w tłuszczach witaminy A oraz E. Jeżeli wydaje Ci się, iż którejś z nich brakuje w twoim jadłospisie – sięgnij po suplementy. Warto też zadbać o odpowiedni poziom cynku. Jakie pokarmy zawierają najwięcej wymienionych witamin? Przede wszystkim kasze, mięsa, nabiał i ryby, także orzechy, warzywa (głównie zielone) i większość owoców.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here