Czy zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz bardziej na topie? Jak wpływają na naszą urodę?

0
729

Czym jest mezoterapia igłowa? Mezoterapia igłowa to nic innego, jak zabieg medycyny estetycznej, który dostarczy skórze substancji regenerujących, nawilżających i odżywczych.

Zabieg mezoterapii igłowej pozwala na wprowadzenie w głąb skóry drogocennych substancji aktywnych, które w szybkim tempie pomagają w przebudowie naskórka i pobudzają procesy produkcji kolagenu i elastyny. Wnikając głęboko w warstwy skórne, powoduje poprawę jej wyglądu. Odmłodzenie i upiększenie skóry, to nie jedyne efekty jakie daje nam zabieg mezoterapii igłowej. Zapobiega on również łysieniu i wypadaniu włosów oraz redukuje tkankę tłuszczową i celulit na brzuchu, udach, czy pośladkach. Takich efektów nie otrzymamy stosując wyłącznie kosmetyki.

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej:

– utrata blasku i elastyczności
– przebarwienia
– łojotok
– wiotkość skóry
– linie i zmarszczki
– spadek nawilżenia skóry
– cellulit
– słabe i wypadające włosy

Mezoterapia igłowa, a mikroigłowa – różnice

Zasadniczą różnicą pomiędzy zabiegami jest fakt, że zabieg mezoterapii mikroigłowej pobudza i stymuluje do odbudowy włókna kolagenowe poprzez bardzo dużą liczbę wkłuć, tworząc na powierzchni skóry mikronakłucia. Mezoterapia igłowa natomiast polega na podaniu substancji aktywnej zawartej w koktajlu w głębsze warstwy skóry.

Mezoterapia igłowa twarzy – zabieg

Zabieg wykonujemy po wcześniejszym znieczuleniu skóry przez krem znieczulający. W trakcie zabiegu wykonywanych jest bardzo dużo ukłuć w dany obszar skóry. Każde ukłucie zostawia na skórze mikrodepozyty substancji aktywnych. Ukłucia nie powodują żadnych dolegliwości bólowych. Mogą pojawić się zaczerwienienia lub drobne zasinienia w miejscach podawania preparatu, które bezpowrotnie znikną w ciągu kilku dni.

Mezoterapia igłowa głowy – zabieg

Zabieg mezoterapii igłowej polega na delikatnym ostrzykiwaniu skóry głowy, celem wprowadzenia substancji pobudzającej i hamującej wzrost włosów. Substancje te składają się z indywidualnie dobranych koktajli odżywczych, które dbają o kondycję włosów i skóry głowy.

Częstotliwość zabiegów

Już po pierwszym zabiegu możemy zauważyć poprawę wyglądu skóry. Najlepsze efekty uzyskamy po wykonaniu serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. Zabiegi powinny się odbywać cyklicznie co 2-4 tygodnie, a w fazie podtrzymującej- raz na kilka miesięcy. Dzięki temu efekty kuracji przyniosą nam długotrwałe efekty.

Mezoterapia igłowa – Przeciwwskazania do zabiegu

Najczęstszymi przeciwskazaniami do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej są:

– ciąża i karmienie piersią
– wirusowe, bakteryjne lub grzybicze zapalenia skóry
– choroby nowotworowe do 5 lat od wyleczenia
– choroby autoimmunologiczne
– alergia na substancje zastosowane w mezoterapii
– zażywanie antykoagulantów
– zażywanie doustnych kortykostereoidów

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy zabieg mezoterapii igłowej jest dla Ciebie wejdź na wrosinski.pl, a dowiesz się jaki jest koszt zabiegu, a nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here