Farbowanie włosów w domu wcale nie jest takie trudne, jak nam się wydaje, a poniższy poradnik może wyjaśnić Twoje wątpliwości. W zasadzie najistotniejszym wyborem, będzie wybór koloru, a jak wiadomo – nie zawsze ten z opakowania pokrywa się z rzeczywistością. Efekt końcowy jest uzależniony między innymi od bazowego koloru włosów. Natomiast aby oczekiwany kolor był jak najbliższy temu na pudełku, zwróć uwagę aby farba nie miała amoniaku, alergenów – niklu, siarczanów rezorycyny, parabenów oraz fenylenodiaminy.

Jaką farbę wybrać do swoich włosów?

Przed zakupem zwróć uwagę na opinie o danej marce – poczytaj wypowiedzi konsumentek w Internecie, zwróć uwagę czy kolor deklarowany jest bliski rzeczywistemu, czy też dana farba nie niszczy włosów. Staraj się wybierać artykuły niezależne – artykuły sponsorowane będą opisywały same plusy i pozytywy danego produktu. Kolor farby powinien być dopasowany także do koloru naszej cery. Jak prawidłowo obcinać włosy w domu?

Jak wykonać próbę uczuleniową farby do włosów?

fot. pixabay.com

Zgodnie z etykietami od producentów, należy najpierw sprawdzić, czy dana farba nas nie uczula – nawet jeśli wcześniej używaliśmy farby tego samego producenta, to inny odcień, ma zupełnie inny skład. Należy odrobinę farby nałożyć na zgięcie łokcia, za ucho bądź na szyję, pod linię włosów. Po 10 minutach zmywamy farbę z wybranego miejsca i sprawdzamy, czy nie zaszła reakcja alergiczna. Dlaczego włosy nam wypadają?

Jak rozpoznać reakcję alergiczną po farbie do włosów?

Po wykonaniu próby uczuleniowej, jeżeli skóra nas swędzi, piecze, robi się czerwona – jest to znakiem tego iż mamy uczulenie na daną farbę. Jeżeli wszystko jest w porządku, lecz w ciągu 48 godzin nastąpią zmiany skórne, to także fakt iż farba nas uczula. Silna reakcja alergiczna może się objawić nawet pod postacią opuchlizny nie tylko miejsca, w którym była farba, ale i także opuchlizna oczu, opuchlizna twarzy, a w skrajnych przypadkach problemy z oddychaniem. Jak zapuścić piękne i zdrowe włosy?

Jak się przygotować do farbowania włosów?

Aby mieć po zabiegu jak najmniej sprzątania – musimy zabezpieczyć nasze stanowisko pracy, możliwie jak najlepiej. Przede wszystkim wybierz pomieszczenie, w którym ewentualne zabrudzenia najłatwiej będzie domyć – z pewnością najlepszym wyborem będzie łazienka. Zabezpiecz podłogę, najlepiej poprzez rozłożenie folii malarskiej, bądź niepotrzebnego kartonu – schowaj jak najdalej dywany i dywaniki łazienkowe.

fot. pixabay.com

Załóż ubrania, które możesz ubrudzić – bardzo możliwe, że farba się dostanie na ubrania, wiec postaraj się wybrać ciuchy robocze, lub takie, gdy się ubrudzą to nie będzie Ci ich szkoda. Przygotuj sobie także niezbędne narzędzia: miseczkę i pędzelek do farbowania, grzebienie i szczotki oraz rękawiczki.

Warto farbować włosy w pomieszczeniu o dobrej wentylacji. Jeżeli jest taka możliwość – otwórz okno, aby substancje zapachowe z farby, nie sprawiały Ci nieprzyjemności. Po przygotowaniu stanowiska – możesz zacząć farbować włosy, zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania.

Jak rozjaśnić włosy domowymi sposobami?

Rumianek – większość z nas ma go w domu – napar z rumianku jest stosowany na wiele dolegliwości. A niektórzy piją go ze względu na aromatyczny smak. Rumianek także jest ziołem, które rozjaśnia włosy. Aby rozjaśnić włosy rumiankiem, należy moczyć włosy w naparze z rumianku przez kilka minut i nie spłukujemy. Najlepiej jeżeli zabieg ten wykonamy wieczorem, a włosy umyjemy dopiero rano. Po kilku takich cyklach, nasze włosy powinny się naturalnie rozjaśnić.

Czy sok z cytryny rozjaśnia włosy? Jak najbardziej – nałóż na włosy sok z cytryny wymieszany z małą ilością wody i nałóż na suche włosy. Najlepiej – tak jak w przypadku rumianku – zostawić mieszankę na włosach na noc, a spłukać dopiero rano.

Podobne właściwości wykazuje także cynamon. Maseczkę cynamonową przygotowujemy z wody i cynamonu – ilość i proporcje zależne są od tego, jakiej ilości potrzebujemy na swoje włosy. Po nałożeniu odżywki, po myciu włosów, nakładamy maseczkę cynamonową na włosy i zostawiamy na kilka godzin bądź na noc. Efekty mogą być zdumiewające, a do tego Twoje włosy będą miały nietypowy, przyciągający zapach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here