Nowa peruka: włosy syntetyczne kontra naturalne

0
899

Osoby planujące kupno peruki muszą wybrać między włosami naturalnymi a syntetycznymi. Peruki  naturalne tkane z włosów pozyskiwanych od ludzi wiernie naśladują wyrastające z głowy pukle. Odpowiednio pielęgnowane, miękkie, lśniące i wytrzymałe pasma zachowują swoją nienaganną formę nawet przez kilka lat. Kosmyki naturalne zabezpieczone łuskami można poddawać zabiegom stylizacyjnym: suszyć suszarką, modelować, kręcić, prostować i upinać. Kontakt z czynnikami zewnętrznymi (wilgocią, wysoką temperaturą) i szczotkowanie nie wpłyną negatywnie na strukturę włosów.

Znacznie tańszą (ale zarazem mniej trwałą) alternatywą dla peruki z włosów naturalnych są peruki syntetyczne. Pamiętaj jednak, że dostępne są one w formie gotowych fryzur. Ingerencja w strukturę włosów może poskutkować ich nieodwracalnym zniszczeniem.

Solidna baza

Pamiętaj o tym, że nowa peruka będzie substytutem utraconych włosów. Aby dobrze spełniała swoje zadanie, powinna doskonale przylegać do głowy i nie odznaczać się na linii łączenia bazy i skóry. Podczas mierzenia nowych włosów zadbaj o to, aby sprzedawca starannie dopasował obwód i kształt peruki do Twojej budowy anatomicznej oraz poinstruował Cię, jak poprawnie ją zakładać i regulować. Doskonałą alternatywą dla modeli z klasyczną bazą z siateczki są peruki tkane na mikroskórze. Innowacyjne, delikatne w dotyku, a jednocześnie wytrzymałe bazy zlewają się ze skalpem, tworząc ze skórą spójną całość. Idealnie przylegająca baza nie zsuwa się i nie przekręca, zapewniając wysoki komfort codziennego życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here