Przy urządzaniu biura jednym z nieodzownych elementów wyposażenia są systemy mebli biurowych. Technologia postępuje w dość szybkim tempie, a jej zdobycze są widoczne również przy wyposażaniu biurka. Warto mieć na uwadze, że zastąpienie dotychczas znanego nam wyposażenia biurowego może być wysoce korzystne w skutkach dla naszego samopoczucia i zdrowia. Poniżej kilka praktycznych wskazówek, które powinny być przydatne podczas wyposażania biura. Jeżeli zatem zależy Ci na poprawie jakości pracy w Twojej firmie – jesteś w dobrym miejscu!

  1. Wprowadzenie codziennej dawki ruchu przyniesie szereg korzyści dla organizmu
  2. Tanie meble biurowe mogą też zachęcać do aktywności fizycznej
  3. Funkcjonalne meble gabinetowe i meble pracownicze – które z nich są godne uwagi?
  4. Inwestycja w ergonomiczne meble biurowe naprawdę się opłaca!

Wprowadzenie codziennej dawki ruchu przyniesie szereg korzyści dla organizmu

Problem otyłości staje się coraz bardziej powszechny. Siedzący tryb życia, niski stopień aktywności fizycznej – to wszystko może przyczyniać się do problemów z wagą. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i zatrudniasz personel, albo po prostu kierujesz wyposażeniem biura – warto zainwestować w zdrowie swojej załogi. To bowiem przykład nie tylko dobrego uczynku, ale i wyraz perspektywicznego działania. Może bowiem przyczynić się do wyraźnej poprawy stanu zdrowotnego Twojej załogi, a tym samym zmniejszyć ilość zwolnień lekarskich. To z kolei będzie miało bezpośrednie przełożenie na wyniki Twojej firmy. Jeżeli zatem zależy Ci na tym, aby Twoi pracownicy byli bardziej wydajni i zadowoleni – warto zachęcić ich do zmiany dotychczasowych nawyków oraz trybu pracy. Wymiana posiadanego umeblowania na takie, które będzie sprzyjało aktywności ruchowej będzie doskonałym posunięciem!

Tanie meble biurowe mogą też zachęcać do aktywności fizycznej

W pędzie codziennego dnia wiele osób narzeka na brak czasu dla siebie. Zobowiązania zawodowe jak i rodzinne powodują, że wygospodarowanie wystarczającej ilości czasu np. na ćwiczenia na siłowni może wydawać się zadaniem trudnym do osiągnięcia. Warto jednak uświadomić sobie, że subtelna zmiana codziennych nawyków może przynieść dalekosiężne zalety dla naszego organizmu. O czym konkretnie mowa? Zamiast zawsze wybierać schodu – warto będzie np. wysiąść przystanek wcześniej w drodze do pracy i przebyć ten kawałek pieszo. Dzięki temu zafundujemy sobie niejako przy okazji poranną rozgrzewkę i rozruszanie organizmu. Takie dotlenienie pozwoli także skutecznie się dobudzić i z lepszą energią zacząć nowy dzień. Jeżeli zatem szukasz odpowiedniego sposobu na to, aby zacząć żyć aktywniej – wystarczy kilka prostych wyborów, których dokonujemy w ciągu dnia.

Klasyczna biurka warto zastąpić takimi, które można samodzielnie regulować. Równie ważnym wyposażeniem nie tylko firmy, ale i biura domowego będą krzesła obrotowe.

Funkcjonalne meble gabinetowe i meble pracownicze – które z nich są godne uwagi?

Biurka z elektryczną regulacją wysokości blatu mogą być wysoce praktyczne dla osób, których praca wyraża się przez większość dnia w ramach pracy przy komputerze. Biuro obsługi klienta jak i inne działy funkcjonujące w firmie z pewnością przyjmą entuzjastycznie takie zmiany. Ścianki działowe w różnej kolorystyce to świetne rozwiązanie służące oddzielaniu przestrzeni np. na open space. Meble do biura powinny obejmować także ścianki wyciszające – dzięki temu będą one pomagać w tłumieniu hałasów – intensywne i długotrwałe prowadzenie rozmów telefonicznych może być bowiem źródłem dyskomfortu wśród innych pracowników. Wygodne lady recepcyjne również ułatwią wprowadzenie pewnych udogodnień w firmie.

Podstawą wyposażenia biurowego w każdej firmie są wygodne krzesła – obrotowe, z podłokietnikami. Kolejny aspekt dotyczy regulowanych biurek. Warto także zainteresować się takimi ciekawymi propozycjami jakie znajdziesz np. tutaj: www.ajprodukty.pl/biuro-i-konferencja/stoly-i-biurka/biurka-z-regulacja-wysokosci. Krzesła siodłowe, piłki do siedzenia, sprzęty do treningu w biurze – to wszystko stanowi przykłady urządzeń, które zdecydowanie warto mieć w swoim biurze!

Inwestycja w ergonomiczne meble biurowe naprawdę się opłaca!

Ruch to zdrowie – chyba każdy w mniejszym lub większym stopniu przyzna rację temu stwierdzeniu. Systematyczna dawka aktywności sportowej sprawi, że będziemy czuć się lepiej i bardziej rześko. Niejako efektem ubocznym będzie poprawa sylwetki oraz utrata zbędnych kilogramów przy takim regularnym i przemyślanym korzystaniu z takich nowoczesnych i funkcjonalnych sprzętów biurowych. Nasze zdrowie, kondycja i samopoczucie w dużym stopniu leżą w naszych rękach – jeżeli zatem chcesz wprowadzić realne zmiany w swoim życiu – wówczas wybór opisanych wyżej rozwiązań może być jednym z pierwszych kroków, które pozwolą nam na wprowadzenie zmian w życiu. Nowoczesne wyposażenie biura nie wyraża się jedynie w atrakcyjnych wizualnie rozwiązaniach – meble do firm powinny być przede wszystkim funkcjonalne oraz zapewniać komfort podczas wielu godzin spędzanych codziennie przed komputerem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here