Dla wielu Polaków amerykański rynek pracy jest bardzo atrakcyjny, można liczyć na znalezienie świetnie płatnego zatrudnienia, wysoki poziom świadczonych usług medycznych, liczne atrakcje. Do Stanów Zjednoczonych emigruje wielu Polaków, ale tęsknota za rodzinnym krajem i bliskimi pozostaje. Można jednak pokazać, że pamięta się o rodzinie przebywającej na emigracji, wysyłając jej regularnie paczki. Rozmowy online czy telefoniczne to jedno, ale otrzymanie przesyłki z Polski jest niezwykle miłym gestem, który wywołuje uśmiech na twarzy obdarowanego.

Ile idzie paczka do Stanów Zjednoczonych z Polski?

W zależności od wybranej metody dostawy, przesyłka dotrze do Polski pod wskazany adres w USA w nieco innym terminie. Jeśli komuś zależy na tym, aby zajęło to jak najmniej czasu, to należy wybrać sprawdzonego kuriera. Droga lotnicza to najlepsze rozwiązanie w przypadku niecierpliwych, w ten sposób można liczyć na to, że przesyłka dotrze do miejsca docelowego w zaledwie kilka dni. Możliwe jest przyspieszenie transportu, wybierając przesyłkę priorytetową, dzięki czemu odbiorca otrzyma ją nawet po trzech-pięciu dniach od przekazania jej kurierowi.

W przypadku zwykłej przesyłki również nie trzeba długo czekać, średni czas doręczenia wynosi siedem dni roboczych. Z różnych powodów może on ulec wydłużeniu, ale nie powinno zająć to więcej niż czternaście dni. Trzeba mieć na uwadze możliwość odprawy celnej, co nieco opóźni termin doręczenia paczki adresatowi. Każdemu z pewnością zależy na tym, aby wysyłać tanie paczki do USA, co jest oczywiście możliwe. W przypadku kuriera brokerskiego Allekurier można liczyć na spore oszczędności, jednocześnie na bezpieczną i szybką dostawę do praktycznie dowolnego miejsca docelowego. Zadbają o to sprawdzone firmy kurierskie, z którymi współpracuje. Nikt nie chce niepotrzebnie przepłacać, o co nie trzeba się martwić w przypadku wysyłania listów i paczek za pośrednictwem Allekurier.

Jak wysłać przesyłkę do USA?

Szacowany koszt paczki można poznać już po podaniu jej wymiarów, wagi i kraju doręczenia w wyceniarce dostępnej na Allekurier. Wyświetlą się też proponowani przewoźnicy wraz cennikiem. Po wybraniu konkretnej firmy kurierskiej można już przejść do wypełnienia formularza online, podając dane osobowe i adresowe nadawcy przesyłki oraz jej odbiorcy. Wpisuje się również adres e-mail, na który zostaną wysłane dokumenty przewozowe po opłaceniu przesyłki. Trzeba je wydrukować i przykleić na paczkę zanim kurier odbierze paczkę.. Nie można też zapomnieć o podaniu numeru telefonu adresata przesyłki, co ułatwi kurierowi kontakt z nim w razie wystąpienia takiej potrzeby.

Numer listu przewozowego służy też do śledzenia statusu i lokalizacji paczki. O wysyłaniu przesyłek zagranicznych do Stanów Zjednoczonych można przeczytać więcej na stronie allekurier.pl. Jest to praktyczny poradnik, który przyda się przede wszystkim osobom, które po raz pierwszy decydują się na wysyłkę paczki lub listu do tak odległego miejsca. Mogą pojawić się różne pytania i wątpliwości, dlatego warto poszerzyć wiedzę na ten temat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here