W wieku 11 lat chłopcy zazwyczaj mają już ukształtowane zainteresowania, które nie zmieniają się z miesiąca na miesiąc, jak to często bywa w przypadku młodszych dzieci. Potrzebny ci pomysł na prezent dla 11-latka? W naszym zestawieniu znajdziesz przekrój najciekawszych propozycji podzielonych tematycznie.

Wybieranie prezentów dla dzieci może być sporym wyzwaniem. W przypadku starszych dzieci, sprawa jest zazwyczaj nieco utrudniona z uwagi na bardziej zawężone spektrum zainteresowań. Jednocześnie, jeśli dobrze znasz upodobania dziecka, możesz ograniczyć wachlarz prezentów branych pod uwagę do określonej kategorii. Nasz ranking może pomóc ci w dokonaniu ostatecznego wyboru!

Poniżej wyróżniliśmy kilka kategorii zabawek, które z pewnością spodobają się jedenastolatkom!

​Gry planszowe dla 11-latka

Uwielbiają je dziewczynki i chłopcy. Grają w nie zarówno kilkulatki, jak i kilkunastolatki oraz dorośli. Spektrum gier planszowych dostępnych w ofertach sklepów jest ogromne, a powrót trendu na analogowe rozrywki sprzyja wzrostowi różnorodności. Jakie gry są prawdziwym przebojem?

  • Monopoly – tę grę kochają wszyscy! Świetnie sprawdza się na potrzeby rozgrywek w rodzinnym granie. Monopoly sprzyja rozwojowi umiejętności związanych z myśleniem perspektywicznym i logicznym.
  • Milionerzy wyzwanie: dorośli vs dzieci – ciekawy wariant tradycyjnych milionerów. Idealny na rodzinne spotkania. Kto wie – może okaże się, że jedenastolatek prześcignie swoich opiekunów?

​Zabawki edukacyjne idealne na prezent dla 11-latka

Wybierając prezenty, warto zwrócić uwagę na to, by łączyły rozrywkę z edukacją. To w końcu podczas zabawy maluchy najlepiej przyswajają wiedzę. Poniższe propozycje podarunków kształtują symultanicznie wiele umiejętności:

  • kostka Rubika – świetny prezent dla 11 latka na urodziny czy pod choinkę, zwłaszcza jeśli uwielbia on rozwiązywać logiczne zagadki. Ta kolorowa zabawka rozwija umiejętności logicznego myślenia i jest też sporym ćwiczeniem dla dziecięcej cierpliwości.
  • zabawkowy mikroskop – dla przyszłego naukowca, ale też każdego dziecka ciekawego świata. Zróżnicowany zestaw próbek pozwala na odkrywanie różnorodności natury.
  • Robomaker – wielu chłopców uwielbia zabawy z techniką w roli głównej, a niejeden marzy o własnym robocie. Z tym zestawem to możliwe – i to w przystępnej cenie! Za niewiele ponad 200 złotych jedenastolatek może odkrywać tajniki robotyki.

Wszystkie wymienione wyżej prezenty znajdziesz bez problemu w internecie. Oprócz tego, dobrym pomysłem będą również gry dla 11-latka na Xbox i Playstation, a także akcesoria dla ruchliwych dzieciaków – jak choćby uwielbiany Twister.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here