W wielu branżach praca zdalna to standard. Już od pewnego czasu pracujesz zdalnie? Bardzo możliwe, że szukasz sposobów, dzięki którym poprawisz swoją produktywność i tym samym zyskasz więcej wolnego czasu. Poznaj 3 sprawdzone metody.

Komu dedykowane jest biuro coworkingowe?

Jak można przeczytać na stronie https://biuraserwisowane.pl/coworking/warszawa, z biur coworkingowych często korzystają osoby prywatne – np. freelancerzy i pracownicy, którzy wykonują obowiązki zawodowe poza siedzibą firmy. Jednak możliwość spotkania w przestrzeni coworkingowej osób pracujących w podobnym modelu i wymiany doświadczeń nie jest jedynym argumentem przemawiającym za skorzystaniem z tego sposobu na poprawę swojej efektywności.

Gdy wynajmiesz biuro coworkingowe, to:

  • będziesz codziennie wychodzić z domu – w pracy rutyna odgrywa ważną rolę i to właśnie jej brak często negatywnie wpływa na produktywność i samopoczucie pracowników zdalnych;
  • zyskasz przestrzeń zaprojektowaną z myślą o pracy – bez rozpraszaczy i pokus w postaci choćby telewizora;
  • otrzymasz pomoc w realizacji obowiązków – jak można przeczytać na stronie https://biuraserwisowane.pl/coworking/krakow, pracownicy recepcji często proponują klientom odbiór korespondencji.

Jak stworzyć przestrzeń do pracy w domu?

W niektórych miastach biur coworkingowych jest wiele – świetnym przykładem są liczne biura coworkingowe Warszawa. Ale są też miejscowości, gdzie o przestrzeń do pracy wspólnej jest trudno. Czasem problem jest inny – mowa o niekorzystnym czy zajmującym zbyt dużo czasu dojeździe. Co wówczas? Można stworzyć kącik do pracy w mieszkaniu lub domu – miejsce, które będzie sprzyjać kreatywności i koncentracji.

To, jak będzie wyglądać Twoje domowe stanowisko pracy, zależy głównie od powierzchni nieruchomości. Nie możesz wygospodarować całego pomieszczenia na własne biuro? Wciąż możesz mieć wygodne miejsce do pracy. Najlepiej jednak, aby zostało ono wydzielone z salonu czy sypialni. W jaki sposób? Możliwości jest wiele – możesz wykorzystać np. regał. Bardziej zaawansowane rozwiązania to choćby montaż drzwi przesuwnych czy postawienie ścianki działowej – mogą one być wykonane ze szkła, jeżeli chcesz optycznie powiększyć pomieszczenie.

Dlaczego warto pracować w stałych godzinach?

Przestrzeń, która nie rozprasza, ale wspomaga koncentrację, to podstawa. Ale jednocześnie nie jest to jedyny klucz do efektywności. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na coworking, czy też wybierzesz pracę w domowym zaciszu, pozostaje jeszcze kwestia godzin pracy. Najlepiej, aby były one stałe. Zastanawiasz się dlaczego? Powodem jest nie tylko możliwość poprawy produktywności, ale również:

  • przewidywalność – dzięki stałym godzinom pracy bez problemu zaplanujesz nie tylko dany dzień, ale cały tydzień;
  • lepsze wykorzystanie czasu wolnego – mówiąc najprościej, nie stracisz go na przeglądaniu mediów społecznościowych czy portali plotkarskich;
  • brak nieporozumień w zespole – pozostali członkowie zespołu będą wiedzieli, w jakich godzinach mogą się z Tobą kontaktować.

Wyznaczając sobie godziny pracy, weź pod uwagę to, w której części dnia Twój umysł pracuje najproduktywniej. Być może wolisz dłużej pospać, a najlepiej pracuje Ci się późnym popołudniem. Jeżeli Twoi przełożeni nie mają nic przeciwko, warto to wykorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here