Tablice manipulacyjne Foxy Family to świetne rozwiązanie w skutecznym wspieraniu rozwoju dziecka i poprawie jego zdolności motorycznych. Te z pozoru proste zabawki umożliwiają maluchowi w pełni swobodny kontakt z przedmiotami codziennego użytku zebranymi w jednym miejscu i połączonymi w taki sposób, aby umożliwiały one w pełni bezpieczną zabawę i zapoznanie. Co warto o nich wiedzieć?

Tablice manipulacyjne- jakie mają zadanie?

Tablice manipulacyjne są świetnie znane szczególnie dla rodziców wychowujących swoje dzieci zgodnie z założeniami pedagogiki Montessori. To niezwykle przydatna zabawka ułatwiająca podjęcie samodzielnych decyzji u dziecka oraz zapewniająca mu odpowiednią dawkę naturalnej swobody. Rozwiązania te są niezwykle ciekawe i angażujące dziecko, dlatego też sprawdza się ono świetnie we wspieraniu naturalnych potrzeb i emocji malucha.

To świetny pomysł na trafiony prezent, bowiem dziecko nieprędko traci zainteresowanie tak ciekawym przedmiotem, który zapewni mu wiele możliwości skutecznej zabawy. Tablica zawiera w sobie wiele interakcji, które oddziałują zarówno na zmysł dotyku jak i dźwięku.

W jakim wieku dziecka sprawdzi się tablica manipulacyjna?

Tablice manipulacyjne polecane są dla dzieci w różnych fazach rozwoju. Będą one odpowiednie zarówno w przypadku niemowlęcia jak i większego, trzyletniego dziecka. Tak właśnie wygląda górna granica zainteresowania tymi produktami u dzieci. Niemniej jednak produkt ten warto dopasować zgodnie z zainteresowaniami dziecka.

Tablice manipulacyjne a sensoryczne- czy są pomiędzy nimi istotne różnice?

Tablice manipulacyjne często mylone są z sensorycznymi. Warto więc wiedzieć, iż są to dwa w pełni odmienne produkty, zawierające pomiędzy sobą sporo różnic. Angażowanie sensoryczne ma wywoływać u dziecka określone reakcje na bodźce. Z kolei tablice manipulacyjne mają zdecydowanie inny cel. Pozwalają zapoznać się z nowymi strukturami, kolorami, dźwiękami i fakturami, co ma znaczenie podczas wspierania naturalnego rozwoju dziecka.

Jaką tablicę manipulacyjną dla dziecka wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele różnych ofert tablic manipulacyjnych, które różnić się będą nie tylko ofertą cenową, ale również zakresem manipulacji czy jakością. Dlatego też rekomendujemy w tym miejscu wybór bezpiecznych produktów, takich jak Foxy Family personalizowane tablice manipulacyjne dla dzieci. Znajdziemy tutaj wiele przyjaznych postaci zwierząt, takich jak Lisek, Koala, Lama, Leniwiec i inne. Dzięki temu możemy dopasować wybrane zwierzątko zgodnie z preferencjami dziecka.

Podobne artykuły:

http://ewawojciechowska.pl/sprytne-tablice-manipulacyjne/

 

http://www.terazwroclaw.pl/tablice-manipulacyjne-na-prezent/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here