Wykorzystywane w różnych branżach: od magazynowej, przez handlową aż po budownictwo mieszkaniowe windy są nieodzowną częścią współczesnej technologii budowlanej. Ich użyteczność i praktyczność sprawia, że zalety takiego rozwiązania trafiają do coraz nowszych segmentów rynku. Wzrasta jednocześnie zapotrzebowanie na dobrej jakości, wytrzymałe i odporne dźwigi o nowoczesnych, niepsujących się mechanizmach.

Nie tylko w przemyśle

Producent wind http://www.lift.pl/ ma duże pole do popisu w przypadku wind towarowych. Wszędzie tam, gdzie często transportuje się towary wielkogabarytowe, o dużej masie, powierzchni lub po prostu zbyt trudne logistycznie do ręcznego przenoszenia, windy tego typu sprawdzą się doskonale. Stosuje się je w halach magazynowych i produkcyjnych, w fabrykach i zakładach przemysłowych, w pocztowych i kurierskich sortowniach. Niekiedy pojedyncze egzemplarze montowane są też w wieżowcach i blokach, gdzie służą jako ułatwienie do transportu, chociażby mebli albo sprzętu RTV i AGD.

Ogromna nośność

Na pierwszy rzut oka pod względem technicznej budowy nie różnią się od wind osobowych. Działają na identycznej zasadzie i wykorzystują tę samą maszynerię. Różnica pojawia się w wyglądzie wind towarowych oraz w ich nośności, która jest kilkukrotnie większa od standardowych dźwigów do przewozu osób. Dzięki temu winda towarowa może przetransportować jednocześnie ładunek o masie do kilku ton. Niektóre modele zbliżone są nawet wyglądem i funkcją do klasycznych podnośników i służą zazwyczaj w fabrykach ciężkiego przemysłu.

Bezpieczeństwo wind

Jak sugeruje już nazwa, dźwig towarowy nie służy do transportu osób. Może się nim poruszać jedynie osoba transportująca dany ładunek, ponieważ same dźwigi nie mają zwykle tak dużych zabezpieczeń, jak winda osobowa. Zwykle są nawet niezabudowane, bazując na prostej metalowej konstrukcji, która ma zabezpieczać towar przed wypadnięciem do szybu. W określonych sytuacjach dozwolony jest okazjonalny przewóz osób – o ile winda porusza się bez ładunku i nie ma ryzyka jego niekontrolowanego przemieszczenia się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here