Biura hybrydowe są współcześnie bardzo popularne. Rozwiązanie to ma umożliwić połączenie biura typu open space z tradycyjnym biurem. Jakie są plusy i minusy biur hybrydowych? Jakie meble biurowe się w nich wykorzystuje? Rekomenduje NoNameOffice

Z czego wynika popularność biur hybrydowych?

Biura hybrydowe są swojego rodzaju kompromisem pomiędzy tradycją a nowoczesnością. Ideą przestrzeni biurowych typu open space było zniesienie hierarchii i umożliwienie wszystkim osobom zatrudnionym w firmie pracy w jednym miejscu. Niestety open space nie sprawdza się u wszystkich. Jego przeciwnicy narzekają, że duże biura niemal zawsze generują nadmierny hałas, trudno jest również wyregulować w nich temperaturę odpowiednią dla wszystkich. Osoby, które nie lubią biur typu open space dodają, że nie zapewniają im one wystarczającej prywatności, co powoduje problemy z koncentracją.

“Biuro hybrydowe łączy przestrzeń typu open space z dającym ciszę i spokój biurem tradycyjnym.”

Biuro hybrydowe, które spełnia oczekiwania wszystkich

W biurze hybrydowym znajduje się przestrzeń wspólna, w której znajdują się takie meble biurowe jak między innymi biurka wielostanowiskowe, biurka z regulowaną wysokością, stoły konferencyjne. Są tam również obszary wolne od hałasu, gdzie znajdują się biurka jednostanowiskowe umieszczone w specjalnych budkach akustycznych. Można w nich pracować nad skomplikowanymi zagadnieniami, które wymagają ciszy i skupienia, odbywać poufne rozmowy czy rozmawiać przez telefon.

Pracę w strefie coworkingowej ułatwiają specjalne ścianki działowe, które pochłaniają dźwięki. W celu poprawy akustyki biura hybrydowego wykorzystuje się wykładziny i panele mające właściwość pochłaniania hałasu. Przedsiębiorcy, którzy decydują się na stworzenie biur hybrydowych często wybierają modułowe meble biurowe, które można dowolnie łączyć i przestawiać. W biurze hybrydowym nie może zabraknąć strefy do odpoczynku. Znajdują się w niej takie meble biurowe jak fotele, pufy czy wygodne kanapy.

Plusy i minusy biura hybrydowego okiem specjalisty z Katowic

Ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach podkreśla, że biura hybrydowe są niewątpliwie ciekawym rozwiązaniem, jednak mają swoje wady i zalety. Jednym z największych ich atutów jest ukłon w stronę pracownika – osoby zatrudnione w firmie mogą wybrać w jakich warunkach chcą pracować. Jeżeli dobrze się czują w przestrzeni open space mogą wykonywać swoje obowiązki przy biurkach wielostanowiskowych, jeśli potrzebują ciszy i spokoju – znajdą dla siebie wyciszone stanowisko.

W biurach hybrydowych komunikacja pomiędzy pracownikami różnych działów jest zdecydowanie łatwiejsza niż w biurach tradycyjnych. 

Pracownicy biur hybrydowych mogą korzystać z wygodnych i nowoczesnych mebli biurowych, które zdecydowanie poprawiają komfort ich pracy. W przypadku biur hybrydowych nie ma żadnych sztywnych reguł – pracodawca może wybrać takie meble biurowe, które najbardziej odpowiadają specyfice pracy w jego firmie.

Niektórzy są zdania, że stworzenie wygodnego biura hybrydowego ma zachęcać pracowników do pozostania w pracy dłużej.

Jakie meble biurowe do biura hybrydowego?

Nie ma mebli biurowych przeznaczonych do biur hybrydowych. Pracodawca ma możliwość wybrania takich mebli jakie są najbardziej potrzebne w jego zespole, a dodatkowo dobrze komponują się z estetyką przestrzeni biurowej. Zdecydowanie warto jest natomiast postawić na meble pochodzące od renomowanych producentów mebli biurowych. Charakteryzują się one najwyższą jakością, co więcej możemy otrzymać na nie wieloletnią gwarancję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here