W większości kominków wykorzystuje się drewno lub brykiet drzewny, ewentualnie brykiet z węgla brunatnego, a coraz popularniejsze są też modele na pellet. Bardzo dobrym rozwiązaniem może być jednak również wszechstronny kominek na ekogroszek i drewno wyposażony w płaszcz wodny. Sprawdź, jakie są jego zalety i o czym warto pamiętać, stosując ekogroszek w kominku.

Zalety kominka na drewno i ekogroszek

Nowoczesne kominki z płaszczem wodnym to nie tylko estetyczny element salonu, który dogrzeje pomieszczenia. Woda nagrzewana w specjalnej komorze dostarcza ciepło do instalacji, co sprawia, że urządzenia mogą być głównym źródłem ciepła w domu. Ponadto najczęściej są przystosowane do palenia różnymi rodzajami opału, zwłaszcza drewnem i ekogroszkiem.

Kominek na ekogroszek i drewno to wszechstronne i praktyczne rozwiązanie, które jest zarówno ekonomiczne, jak i przyjaźniejsze dla środowiska od tradycyjnych pieców węglowych. Ekogroszek to wysokokaloryczne paliwo, które sprawdzi się nawet przy naprawdę niskich temperaturach. Zawiera przy tym znacznie mniej siarki i innych szkodliwych substancji niż zwykły 1)węgiel i pozostawia w kominku mniej popiołu i osadów.

Co warto wiedzieć, stosując ekogroszek do kominka?

Zanim dołożysz ekogroszek do kominka, upewnij się, że używanie tego rodzaju paliwa jest dopuszczalne. Informacja taka powinna znajdować się w instrukcji obsługi urządzenia, a w razie wątpliwości dobrze skontaktować się z producentem.

Nie wszystkie kominki są bowiem przystosowane do palenia ekogroszkiem. Wyższa temperatura spalania tego opału może spowodować uszkodzenie kasety lub przedniej szyby, zwłaszcza jeśli znajduje się ona bardzo blisko paleniska.

Dodatkowe rady, jak wykorzystywać ekogroszek w kominku znajdziesz w artykule na stronie najlepszyekogroszek.pl (sprawdź: https://najlepszyekogroszek.pl/poradnik/ekogroszek-w-kominku). Tekst omawia też alternatywne, popularne rozwiązanie, czyli kominki na pellet.

Jaki ekogroszek do kominka wybrać?

Na stronie najlepszyekogroszek.pl znajdziesz nie tylko informacje na temat używania ekogroszku w kominku, lecz także najwyższej jakości opał w dobrej cenie, który sprawdzi również w takim zastosowaniu. Paliwo, które możesz tam kupić, wyróżnia się bowiem wysoką wartością opałową, optymalną wilgotnością i bardzo niską zawartością siarki (max. 0,5%) i popiołu (ok. 3%).

Do wyboru masz też ekogroszek o różnej kaloryczności: 21-24 MJ/kg lub 23-27 MJ/kg, a nawet 26-29 MJ/kg. Ponadto opał jest workowany, a dostawa darmowa na terenie całej Polski, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here