Wszyscy, którzy wychowali się na osiedlach lub w centrach dużych miast pamiętają, jak w młodości grało się w badmintona na podwórkach pomiędzy blokami. Zestawy do gry najczęściej kupowane były w kiosku, a zapas lotek szybko się kurczył.

Chcąc wrócić do dawnych czasów, a także pragnąc rozpoczęcie sportowej przygody z badmintonem na poważnie, powinniśmy zwrócić uwagę na sprzęt z wyższej półki. Zamierzając grać amatorsko blisko domu lub od czasu do czasu umawiając się na mecz ze znajomymi, również powinniśmy wiedzieć co nieco na temat odpowiedniego sprzętu. Średniej jakości rakieta do treningu to koszt rzędu koło 100-150 złotych.

Jaki sprzęt kupić?

Akcesoria do badmintona to kluczowa sprawa podczas szykowania się do gry. Najważniejsze elementy stanowią oczywiście lotka oraz rakieta, jednak uwagę należy zwrócić jednak na innego rodzaju sprzęt, a także najważniejsze elementy garderoby.

Rakieta do badmintona – co sprawdzi się w Twoim przypadku?

Jest to absolutna podstawa oraz najważniejszy element, aby rozpocząć grę w tenisa. Rakiety do tenisa do badmintona niestety bardzo często mylone są z rakietami do tenisa. Są to oczywiście różne sprzęty, które mają odmienną budowę, charakterystykę itp.

Wśród rakiet do badmintona możemy wyróżnić trzy podstawowe grupy: klubowe, rekreacyjne, a także profesjonalne. Rakiety klubowe wykonane są najczęściej z grafitu oraz jego mieszanek. Przeznaczone są dla średnio-zaawansowanych oraz początkujących zawodników, którzy jednak wymagają wysokiej odporności oraz jakości sprzętu. Rakiety klubowe do modele przeznaczone głównie dla graczy początkujących. Wykonane są one najczęściej z kompozytu aluminiowo-grafitowego lub aluminium. Prym wśród rakiet wiodą modele profesjonalne. Posiadają one wiele dodatkowych funkcji, które pozwalają np. na kontrolę uderzenia lub wzmocnienie jego siły.

Lotki – wybierz coś dla siebie!

Jeżeli jesteśmy już szczęśliwymi posiadaczami rakiety badmintonowej, kolejnym krokiem jest zakup lotek. Bez nich gra będzie bowiem niemożliwa. Warto wiedzieć, że lotki sprzedawane są co najmniej po dwie sztuki. Nie ma znaczenia, czy będą to lotki syntetyczne czy piórowe – ich zapas zawsze się przyda! Nigdy nie możemy mieć pewności, a co więcej bardzo często zdarza się, że lotka się gubi, wpada na dach lub do jeziora albo po prostu ulega uszkodzeniu. Jaką lotkę jednak wybrać?

Dla osób początkujących najlepszym wyborem będą lotki syntetyczne. Są one bowiem znacznie bardziej odporne na uszkodzenia. Ich minusem jest natomiast mniejsza stabilność lotu oraz mniejszy komfort. Wszystkie niedogodności rekompensuje nam jednak ich niższa cena. Dla zawodników bardziej zaawansowanych poleca się lotki piórowe. Spisują się one znacznie lepiej podczas gry, jednak szybko ulegają zniszczeniu. Właśnie ze względu na to nie każdy może pozwolić sobie na ten wydatek. Zestaw, który zawiera 12 sztuk lotek piórkowych kosztuje około 120 złotych.

Chcąc rozpocząć swoją przygodę z grą, należy również pamiętać o wszelkich akcesoriach do badmintona – butach, torbie na rakietę czy owijakach do uchwytów rakiet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here