Piękne, zadbane, charakteryzujące się subtelnym połyskiem i przede wszystkim zdrowe – o takich włosach marzą już nie tylko kobiety. Jakie kosmetyki i jakie akcesoria do włosów warto wybrać, by móc pochwalić się doskonałą fryzurą? Jak prawidłowo dbać o kosmyki i w jaki sposób je myć? Okazuje się, że sprawa jest bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać.

Winni złej kondycji włosów są najczęściej ich właściciele

Zniszczone włosy to najczęściej efekt długotrwałych zaniedbań. Chociaż za winnych uznaje się szkodliwe promieniowanie UV, niewłaściwą dietę albo nieodpowiednie kosmetyki, winni najczęściej są właściciele włosów. Jak poradzić sobie z problemem, który narastał od dłuższego już czasu? Zadbaj o kompleksową pielęgnację pasm. Niezbędne okażą się zarówno praktyczne porady, jak i odpowiednie kosmetyki do włosów.

Najważniejsze zasady kompleksowej pielęgnacji

Kompleksowa pielęgnacja to złożony proces troski o doskonałą kondycję włosów. Powinna obejmować nie tylko prawidłowe mycie i suszenie pasm. Niezbędne będą zdrowa dieta, odpowiednie nawodnienie organizmu oraz dodatkowe odżywienie włosów. Poznaj pięć złotych zasad, które pozwolą Ci przeprowadzić metamorfozę kosmyków i sprawdź, jakie akcesoria do włosów wesprą Cię w często nierównej walce.

  • Mycie

Mycie włosów, to wbrew pozorom sztuka. Zwłaszcza jeśli zależy Ci, by pasma zachwycały doskonałą kondycją i zdrowym blaskiem. Niezbędne okażą się właściwe kosmetyki do włosów, czyli szampony odpowiadające na indywidualne potrzeby pasm oraz precyzja i delikatność.

  • Troska o skórę głowy

Odpowiednie mycie i właściwa pielęgnacja bezsprzecznie wiążą się z troską o skórę głowy. Odpowiednie będą nie tylko starannie dobrane szampony (najlepiej naturalne), ale także – systematyczny peeling.

  • Odżywienie i nawilżenie pasm

Pasma, jeśli mają lśnić, potrzebują dodatkowego wsparcia. Uzyskasz je, decydując się na dedykowane oleje, maski i odżywki. Takie kosmetyki do włosów nie tylko uzupełnią dotychczasową pielęgnację, ale także wzmocnią i odżywią kosmyki. To ważne, zwłaszcza jeśli regularnie poddajesz je stylizacji gorącym powietrzem lub narażasz na działanie promieni UV.

  • Czesanie i rozczesywanie

Włosy lubią delikatność. Nieumiejętne czesanie i rozczesywanie pasm może je łamać i osłabiać. Unikniesz tego, decydując się na odpowiednie akcesoria do włosów. Wybór jest duży, a prawidłowo dobrane szczotki i grzebienie do włosów dodatkowo mogą przyspieszyć wzrost włosów.

  • Stylizacja włosów

Stylizacja włosów nie musi oznaczać pogorszenia ich kondycji, zwłaszcza jeśli zadbasz, by sprzęt, z którego korzystasz, wyróżniał się wysoką jakością. Warto także zaufać innowacjom. A do tych bez wątpienia należą pielęgnice – ultradźwiękowe urządzenia do pielęgnacji pasm, działające na podczerwień. To doskonały wstęp do stylizacji – tej bezpiecznej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here