Lato to zdecydowanie najradośniejsza i dlatego też długo wyczekiwana przez wszystkich pora roku. Słońce zdecydowanie każdego potrafi nastroić do aktywnego działania i sprawić, że momentalnie zaczyna mieć się dużo więcej ochoty na różne nowe rzeczy i… pewne zmiany.

Metamorfozy przeprowadzane są nawet w garderobach. Ciemne i przez to jednak dosyć smutne oraz ponure ubrania zostają odłożone na bok i zastąpione zupełnie innymi artykułami. Modne stylizacje na lato (nawet te w rozmiarach plus size) mają być kolorowe, żywe, wesołe, a nawet nieco szalone i ekscentryczne. Najwyższa więc pora wyciągnąć z dna szafy przepiękne lekkie sukienki, które znakomicie rozświetlają wizerunek i potrafią idealnie zgrywać się ze słoneczną aurą, wakacyjnym klimatem i pozytywną energią. A jeśli takich sukienek dopasowanych do potrzeb sylwetki wciąż się nie ma, pora po prostu po nie sięgnąć i coś sobie kupić, jednocześnie ucząc się je prawidłowo wybierać. Niestety – nie każdy model letniej kreacji powinien występować w rozmiarze plus size. Niektóre sukienki są wręcz zarezerwowane wyłącznie dla bardzo szczupłych kobiet i z tym po prostu trzeba się liczyć, nie ma co z tym walczyć.

Kolorystyka letnich sukienek plus size

Omawiając takie podstawowe zasady związane z dopasowywaniem strojów do większych sylwetek, zawsze sporo uwagi poświęca się ich kolorystyce. Oczywiście latem żadna kobieta absolutnie nie musi ubierać się wyłącznie na czarno czy szaro, byleby tylko się trochę wyszczuplić, ale jednak warto by było unikać stosowania typowo jasnych barw w tych miejscach, które uznaje się w swoim ciele za najmniej atrakcyjne i zbyt krągłe czy duże. Po prostu nie należy ich używać w tych najbardziej problematycznych i najmniej pociągających rejonach. Ogólnie rzecz biorąc stylizacje dla kobiet plus size mogą oczywiście łączyć w sobie mocno zróżnicowane barwy. Jeśli jakiejś kobiecie zupełnie nie przeszkadza noszenie ciemnych kolorów letnią i wiosenną porą, bo wręcz zawsze znakomicie się w nich czuje (są takie osoby), nawet na wakacjach może ona śmiało paradować w całych czarnych sukienkach czy spodniach i bluzkach, o ile tylko zadba o to, by wszystkie ciemniejsze ubrania zostały wykonane z materiałów lekkich i wysokojakościowych, które zapewnią skórze dobrą wentylację i pomogą jej swobodnie oddychać.

A co z krojem?

Jeżeli jednak jakaś kobieta ulegnie pokusie i zdecyduje się jednak na zakup sukienki o bardzo jasnej barwie, powinna przynajmniej wybrać właściwy dla niej krój, czyli najlepiej ten mniej zabudowany, idealnie sprawdzający się latem. Aby biel czy inna jasna barwa nie zadziałały poszerzająco i pogrubiająco, należy zrównoważyć proporcje sylwetki lekkim krojem, w którym będą występować różnego rodzaju wycięcia i który będzie odsłaniać poszczególne części ciała. Nie należy bać się go odsłaniać! No bo kiedy to zrobić, jeżeli nie teraz, czyli podczas cieplejszych dni? Latem każda kobieta zaczyna pozwalać sobie na znacznie więcej niż normalnie. Panie powinny więc śmiało wskakiwać w super krótkie sukienki, nawet jeśli tu i ówdzie mają jeszcze trochę do zrzucenia, a ich sylwetki nie są w stu procentach doskonałe i nie przypominają tych z wybiegów. Wszystkie figury potrafią być piękne. Trzeba je tylko docenić.

Kobieca stylizacja staje się jednak najpiękniejsza dopiero wtedy, gdy sama kobieta czuje się w niej rewelacyjnie, dosłownie jak milion dolarów. Pewności siebie nie da się niczym zastąpić, nawet najdroższymi markowymi wyrobami. Jeżeli kobieta zna swoją wartość, inni od razu uznają ją za atrakcyjną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here