Psy shih tzu to niewielkie pieski o słodkim temperamencie. Uwielbiają przytulać się do swoich właścicieli i bawić się z innymi psami. Jako że są tak małe, łatwo jest je przewieźć wszędzie ze sobą. Psy tej rasy mają tendencję do tycia, więc trzeba uważać, aby nie przekarmić ich.

strefykomfortu.pl

Historia i pochodzenie shih tzu

Shih tzu to rasa psów, która wywodzi się z Chin. Jest to jedna z najstarszych ras psów, a po raz pierwszy została wyhodowana przez chiński dwór cesarski w czasach dynastii Tang. Rasa ta została później wyeksportowana do innych części Azji i na Zachód, a popularność zyskała w latach 30. XX wieku. Shih tzu jest potomkiem pekińczyka i był kiedyś znany jako „cesarzowa tzu hsi” lub „pies cesarzowej”.

Podstawowe informacje

Shih Tzu to mały pies o krótkim pysku i dużych, ciemnych oczach. Psy te mają gęstą sierść, która może być prosta lub kręcona, a najczęstsze kolory to czarny, biały i brązowy. Są to przyjazne i figlarne psy, które stanowią świetne zwierzęta do towarzystwa.

Shih tzu – zdrowie

Shih tzus są jedną z najbardziej popularnych ras psów, ale mogą być podatne na problemy zdrowotne. Jedną z kwestii, która może dotyczyć te pieski jest to, że ich futro może łatwo wypadać, co może być problemem dla szczeniąt. Shih tzus ma również tendencję do nadwagi, dlatego ważne jest, aby pilnować ich diety i regularnie wychodzić z nimi na spacer.

Pielęgnacja shih tzu – wszystko, co musisz wiedzieć

Zakładając, że masz Shih Tzu, lub myślisz o jego zdobyciu, możesz zastanawiać się, jakiego rodzaju pielęgnacji będzie potrzebował ten mały piesek. Ogólnie rzecz biorąc, Shih Tzus musi być pielęgnowany dwa-trzy razy w tygodniu. Ta rasa nie zrzuca bardzo często, a w rzeczywistości niektóre Shih Tzus zrzucają tylko raz w życiu! Kiedy się zrzucają, to zazwyczaj w pierwszym miesiącu życia.

Płaszcz Shih Tzu może występować w wielu różnych kolorach i odmianach. Ze względu na to, a także fakt, że nie zrzucają dużo, są one uważane za jedną z ras, które wymagają najmniejszej ilości pielęgnacji.

Mimo to, nadal jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o pielęgnacji swojego Shih Tzu. Przede wszystkim musisz regularnie czesać ich sierść, aby zapobiec plątaniu się i powstawaniu mat. Powinieneś również przycinać ich paznokcie co kilka tygodni i szczotkować ich zęby przynajmniej raz w tygodniu.

Ogólnie rzecz biorąc, pielęgnacja Shih Tzu jest stosunkowo łatwa w porównaniu z innymi rasami psów. Jeśli tylko będziesz regularnie dbał o to, Twój futrzany przyjaciel pozostanie zdrowy i szczęśliwy!

Żywienie shih tzu

Zawsze konsultuj z lekarzem weterynarii diete swojego pupila. W szczególności, gdy masz wątpliwości, jaka dieta i odżywianie jest najlepsze dla Twojego shih tzu. Jednakże, jako punkt wyjścia, generalnie zaleca się, abyś karmił swojego shih tzu dietą o wysokiej zawartości białka i niskiej zawartości tłuszczu. Ten rodzaj diety pomoże zapewnić, że Twój shih tzu pozostanie zdrowy i w dobrej kondycji.

Shih tzu – Charakter i usposobienie

Shih tzu to rasa psów, która znana jest z tego, że jest posłuszna i łatwa w szkoleniu. Są one również znane z tego, że są bardzo kochające i czułe, co czyni je wspaniałymi zwierzętami domowymi dla rodzin. Jednak shih tzu może być również dość uparty i niezależny. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę ich charakter i usposobienie podczas wychowywania jednego. Ogólnie rzecz biorąc, shih tzu są świetnymi towarzyszami i są stosunkowo łatwe w pielęgnacji.

Shih tzu – dla kogo?

Shih tzu to rasa psów, która jest idealna dla tych, którzy szukają małego, posłusznego i kochającego towarzysza. Psy te mają długą sierść. Sierść piesków wymaga właściwej pielęgnacji. Shih tzus są również stosunkowo łatwe w szkoleniu i świetnie sprawdzają się jako zwierzęta rodzinne. Jeśli rozważasz wychowanie psa, rasa shih tzu jest zdecydowanie warta sprawdzenia!

Źródło: https://strefykomfortu.pl/shih-tzu-czego-nie-wiesz-o-tej-rasie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here