Pakiety pobytowe od paru lat zyskują coraz większą popularność i oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny. Ale warto nimi zainteresować się nie tylko, jeśli chodzi o krótkie wypady weekendowe, ale też całe pobyty wakacyjne. Oto dlaczego to ma sens.

Korzystna cena

Przede wszystkim rezerwując urlop nad morzem z pakietu, można liczyć na lepszą cenę, niż gdyby te same usługi rezerwować pojedynczo. Wynika to z prostej przesłanki: hotel, sprzedając pakiet, ma już pewność zarobku. Nawet jeśli z potencjalnie nieco niższym zyskiem, to jest to już dochód, którego gestorzy hotelu mogą być pewni. W przeciwnym razie goście mogliby w ramach oszczędności na przykład ani razu nie zajrzeć do SPA.

Oczywiście różnice cenowe tak między pakietami a pojedynczymi usługami, jak i między ofertami różnych obiektów, są dość znaczące, więc można wybrać tańszy lub droższy pakiet, jednak zyskuje na tym i hotel, i jego goście.

Mniej problemów z planowaniem

Urlop nad morzem ma być przede wszystkim relaksujący, co jest nieosiągalne, jeśli każdego dnia trzeba zastanawiać się nad tym, ile pieniędzy można wydać na obiad i w ogóle gdzie się na obiad wybrać. A co robić, jeśli akurat zbiorą się burzowe chmury? A dokąd można iść na basen albo na siłownię? A jakie zabiegi w SPA wybrać?

Pakiety zdecydowanie ułatwiają życie. Większość z nich oczywiście zostawia sporą elastyczność na przykład co do zakresu, w jakim korzysta się ze SPA, ale zapłaciwszy raz, ma się już w zasadzie przygotowane ramy dla wypoczynku. To szczególnie cenne w przypadku pobytu z dziećmi, gdzie przecież potrzeby organizacyjne i tak są duże, ale i w przypadku urlopu dla dwojga czy nawet dla jednej osoby, zdjęcie z barków ciężaru organizacyjnego jest zawsze mile widziane.

Priorytety w hotelu

W wielu hotelach polityka przewiduje obsługę gości pakietowych w pierwszej kolejności. Dotyczy to szczególnie SPA, gdzie jako pierwszych planuje się właśnie gości z pakietów. Ci już przecież za usługi zapłacili, więc muszą mieć je wykonane w jak najdogodniejszych terminach. Dopiero po uzupełnieniu terminarza pakietami obsługa przystępuje do rezerwacji miejsc osobom, które pakietów nie mają.

Poza szczytem sezonu napięcia raczej nie będą widoczne, ale planując urlop nad morzem, trzeba liczyć się z tym, że zainteresowanie będzie duże – być może nawet większe niż możliwości obsługi w SPA, bo przecież spora część zabiegów absorbuje personel nawet na dłużej niż godzinę. Oczywiście, że w dobrym hotelu w miarę możliwości obsługuje się wszystkich zainteresowanych, ale goście z pakietów, którzy mają już opłacony pobyt, mogą liczyć na to, że to o nich będzie się myślało w pierwszej kolejności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here