Wada słuchu wiąże się nie tylko z wiekiem czy uwarunkowaniami genetycznymi. Jest to także niezaprzeczalnie choroba cywilizacyjna, która pogłębia się z każdym kolejnym rokiem. Dlatego, jeśli tylko odczuwamy dyskomfort lub mamy problemy ze zrozumieniem swojego rozmówcy, to należy jak najszybciej udać się do specjalisty. Dopiero po badaniu okaże się, z jakim ubytkiem mamy do czynienia i jak z nim walczyć czy chociażby go minimalizować. Nie wolno tego zaniedbać, bo skutki mogą być nieodwracalne.

Problemy ze słuchem – badanie to podstawa

Swoboda komunikowania się ma zasadnicze znaczenie dla pełnego korzystania z życia. Nie ma przecież nic gorszego, jak niezrozumiałe komunikaty, które bardzo utrudniają normalne funkcjonowanie. Wie o tym każdy, kto zmaga się z wadą słuchu. Najprościej mówiąc – impulsy akustyczne docierają do mózgu zniekształcone lub bardzo osłabione. Dlatego niezwykle istotne jest, aby jak najszybciej udać się do specjalisty i wykonać potrzebne badania. U niektórych osób wystarczy jedynie leczenie, ale jednak w większości przypadków nie obejdzie się bez aparatu słuchowego.

Oferty producentów dają ogromne możliwości. Modeli aparatów jest tak wiele, że każdy z pewnością znajdzie najlepszy wariant dla siebie. Najważniejsze to dokładnie określić, czego oczekujemy i jakie mamy możliwości finansowe. Nie jest to tania inwestycja, więc zakup musi być przemyślany. Nie wolno także zapominać, że docelowy model musi być idealnie dobrany względem naszej wady słuchu, tak aby pomagał, a nie pogłębiał wadę.

swiatsluchu24.pl – aparaty słuchowe

Dobry aparat słuchowy – na co patrzeć?

Główną rolą aparatu słuchowego jest wzmacnianie dźwięku, tak by użytkownik mógł bez problemu zrozumieć otoczenie. Komunikaty z zewnątrz są odbierane przez specjalny mikrofon i przekazywane do procesora odpowiedzialnego za przetworzenie ich w sygnał elektryczny. Następnie za pomocą głośnika dźwięk przesyłany jest wprost do ucha.

Wybór sprzętu zawsze odbywa się pod okiem specjalisty, bo tylko on jest w stanie dopasować aparat do wady słuchu. Na szczęście obecnie produkowane modele prezentują się niezwykle efektownie, a czasem są praktycznie niewidoczne dla otoczenia. Dlatego nie musimy obawiać się, że na naszym uchu zawiśnie toporne urządzenie, w którym będziemy źle się czuć. Wygląd to jednak nie najważniejsze kryterium wyboru. Podczas zakupu trzeba także zwracać uwagę między innymi na:

  • ilość kanałów,
  • moc procesora,
  • redukcję szumów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here