Według prognoz IMGW w kwietniu średnia temperatura będzie powyżej normy wieloletniej, a maj powinien być stosunkowo ciepły, nie odbiegający od norm z poprzednich lat. Jak wiadomo, trudno precyzyjnie przewidzieć prognozę pogody na dłużej niż kilka dni, lecz wiele na to wskazuje iż na majówkę będziemy mieli idealną pogodę na wyjazd. Co do opadów deszczu, także powinny znajdować się w normie wieloletniej. Jednakże w przypadku kapryśności pogody, podpowiemy wam gdzie wyjechać na majówkę lub wczesne wakacje za granicę. Wyjazdy w niektóre z niżej wymienionych miejsc, mogą być uzależnione od aktualnej sytuacji związanej z wirusem SARS CoV-2.

Gdzie wypocząć za granicą przed sezonem?

Jeżeli chcesz łapać promienie słońca jak najwcześniej, dobrym wyborem będzie wycieczka na Sycylię. Wyjazdy wiosenne są komfortowe, z tego względu iż nie ma dużego ruchu turystycznego w niektórych zakątkach świata. Wyjazd w majówkę lub na wakacje first minute na Sycylię z pewnością naładuje nam akumulatory, aż do kolejnego, wakacyjnego wyjazdu. Na chwilę obecną (luty 2021), do wjazdu na Sycylię potrzebujemy mieć ze sobą negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Test musi być wykonany maksymalnie 72 godziny przed wjazdem na Sycylię.

fot. pixabay.com

Zwiedzanie Sycylii. Największe atrakcje na Sycylii.

Etna jest wizytówką całych Włoch – jest największym czynnym wulkanem w Europie. Będąc na miejscu, możemy spacerować po starych kraterach, ale odważniejsi mogą też skorzystać z busa lub samochodu terenowego i wjechać w okolice głównego krateru, startując z okolic Taorminy. Masywny szczyt wulkanu Etna jest także widoczny z wielu okolicznych miejsc, skąd możemy zrobić piękne panoramiczne zdjęcia.

Katedra w Monreale.

W 2015 roku wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Diament sztuki normańskiej. Wnętrze katedry jest bogato ozdobione mozaikami w złotych barwach. Miejscowość Monreale znajduje się na wzgórzu w okolicach Palermo, zaledwie kilkanaście minut od centrum sycylijskiej stolicy.

Wyspy Liparyjskie.

Wyspy Liparyjskie, znane także jako Eolskie, to wysepki pochodzenia wulkanicznego. Na wysepkach znajduje się także błoto siarkowe, dzięki któremu możemy skorzystać z leczniczych kąpieli. Dodatkowo na tych wyspach znajdują się nietypowe plaż, które są pokryte czarnym, wulkanicznym piachem.

Idealne miejsca na majówkę lub długi weekend. Wakacje first minute, część 2.

Zwiedzanie Palermo. Największe atrakcje Palermo.

Palermo jest stolicą Sycylii. Zamieszkuje je około 700 tysięcy mieszkańców, a powierzchnia miasta to 158 kilometrów kwadratowych. Miasto posiada swoje korzenie już w V wieku przed naszą erą. Z racji swojego wieku, znajdziemy tam budowle i elementy związane  z różnymi epokami – w Palermo są kościoły w stylu gotyckim, także renesansowym i barokowym. W zabytkach znajdziemy także elementy architektury arabskiej, bizantyjskiej i hiszpańskiej.

fot. pixabay.com

Palermo znajduje się w klimacie subtropikalnym śródziemnomorskim. Średnia temperatura w dzień w maju to ponad 23 stopnie Celcjusza, natomiast nocne to aż 15,3 stopnia. Czerwiec jest jeszcze cieplejszy – 27,2 stopnia w dzień i 19,2 stopnia w nocy. Najcieplejszym miesiącem w Palermo jest sierpień, gdzie średnia temperatura w ciągu dnia przekracza 30 stopni, a w ciągu nocy 22. Średnia dobowa temperatura morza w Palermo w maju wynosi 18,7 stopni Celcjusza natomiast w okresie wakacyjnym (czerwiec-wrzesień) temperatura wynosi od 23 do nawet 27 stopni.

Idealne miejsca na majówkę lub długi weekend. Wakacje first minute, część 3.

Wycieczkę po Palermo powinniśmy zacząć od spacerów po głównych deptakach – via Roma oraz Corso Vittorio Emanuele. Pozostałe atrakcje w Palermo:

  • – katakumby w Convento dei Cappucini,
  • – kaplica w Pałacu Normanów (Cappella Palatina, Palazzo dei Normanni),
  • – Wesoła Katedra – zbudowana w wielu stylach,
  • – Muzeum i teatr marionetek,
  • – Targi miejskie z lokalnymi wyrobami – winami i serami,
  • – Quattro Canti – Plac z fontannami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here