W tym roku 1 maj wypada niestety w niedzielę, co niestety może skrócić nasz urlop, natomiast biorąc sobie 3 dni urlopu, mamy 9 dni wolnego! Jeżeli pogoda w Polsce nie będzie sprzyjała wyjazdom, mamy dla Ciebie alternatywę w postaci wyjazdów zagranicznych.

Tropical Islands pod Berlinem

Tropikalna wyspa tuż pod miastem w centrum Europy! Z centrum Berlina jest tam około 70 kilometrów i dojazd trwa około godziny. Blisko do Tropical Islands mają także mieszkańcy zachodniej Polski – z Zielonej Góry dojedziemy na miejsce w ciągu 2 godzin. Na miejscu znajdziemy las tropikalny, lagunę, mnóstwo zjeżdżalni i sauny oraz oczywiście baseny. Na miejscu można również wykupić nocleg, a pakiet wraz ze śniadaniem i biletami na wszystkie atrakcje wyjdzie korzystniej niż wszystkie usługi kupowane osobno. Bilety wstępu na chwilę obecną kosztują pomiędzy 40€, a 50€. Dokładny cennik znajdziemy na stronie internetowej Tropical Islands.

fot. pixabay.com

Doskonałe miejsce do odpoczynku w majówkę lub wakacje first minute.

Portugalska Madera – znajduje się w odległym zakątku Europy, lecz możemy tam spędzić wiele niezapomnianych chwil, a pogoda jest dobra przez niemalże fot. pixabay.com. Madera powita nas pięknymi, czystymi i spokojnymi plażami nad Oceanem Atlantyckim. Atrakcje na Maderze to głównie klify, skały i góry z pięknymi, kojącymi duszę widokami. Najbardziej wysuniętym na wschód zakątkiem Madery jest Półwysep Świętego Wawrzyńca, który zapiera dech w piersiach swoim wulkanicznym wyglądem. Idealne miejsce na romantyczny wschód lub zachód słońca. Madera to nie tylko naturalne piękno – będąc tam z pewnością trzeba odwiedzić ogród botaniczny w Funchal. Jaka pogoda będzie na Maderze w maju 2021? Średnia przewidywana temperatura to 21 stopni, lecz możliwe są odstępstwa od tej temperatury i nawet w maju można się spodziewać 30 stopni Celcjusza.

Idealne miejsca na majówkę lub długi weekend. Wakacje first minute, część 1.

Gdzie wyjechać na długi weekend w Polsce?

Co w przypadku, jeżeli wyjazd zagraniczny nie wypali ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem? Możemy wybrać wyjazdy w obrębie kraju, który skrywa wiele ciekawych miejsc. Gdzie zatem pojechać na wycieczkę w Polsce? Oprócz oczywistych wyborów takich jak Tatry i Zakopane czy Morze Bałtyckie, nasz kraj skrywa wiele urokliwych zakątków.

Bory dolnośląskie to doskonały wybór dla osób lubiących obcowanie z naturą. W porze wiosennej i wczesnoletniej wygląda szczególnie urokliwie, ze względu na rozkwitającą naturę i piękną soczystą zieleń. Bory dolnośląskie do duże, iglaste lasy, gdzie nie ma praktycznie zabudowań. Łęknica i Park Mużakowski znajdujące się w Borach dolnośląskich, są wpisane na listę UNESCO. Podróż z Poznania zajmie nam około 3 godzin, z Wrocławia – 2 godziny.

Nietypową architekturą wyróżnia się Frombork. Samo miasto posiada wiele klimatycznych uliczek i budowli, a same okolice Fromborka obrodziły w wąwozy, wzgórza i połacie lasów bukowych. W najbliższej okolicy znajduje się także Zalew Wiślany. Podróż ze Stolicy do Fromborka zajmie nam około 4 godzin, a z Gdańska jedynie godzinę.

fot. pixabay.com

Jura Krakowsko-częstochowska zajmuje sporo miejsca na mapie. Jeżeli chcemy zwiedzić całą Jurę, podróż możemy rozbić nawet na dwa dni. W Jurze Krakowsko-Częstochowskiej znajdziemy między innymi kilka zamków, ale i też piękną Dolinę Kobylańską, Jaskinię Wierzchowską Górną, Dolinę Racławki, Klasztor Karmelitów, a także wizytówkę Jury – Maczugę Herkulesa.

Idealne miejsca na majówkę lub długi weekend. Wakacje first minute, część 3.

W dość bliskiej odległości od Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na kielecczyźnie, znajduje się także Jaskinia Raj – krasowa jaskinia z nietypową szatą naciekową. Oprócz samej jaskinii, znajdziemy tam też wystawę muzealną dotyczącą samej jaskini. W pobliżu znajduje się też Muzeum Wsi Kieleckiej, które warto odwiedzić będąc już w tej okolicy, a także zamek w Chęcinach, który znajduje się niemal przy samej jaskiii – po drugiej stronie drogi ekspresowej (5 minut jazdy samochodem).

Pozostałe miejsca, gdzie możemy się wybrać na majówkę lub długi weekend wiosenno-letni:

  • – szlak Orlich gniazd (Jura Krakowsko-Częstochowska),
  • – Krynica Zdrój,
  • – Jezioro Zegrzyńskie (Mazowsze),
  • – Sandomierz i okolice (zakek w Krzyżtoporze, klasztory w Opatowie i Baranowie) + Góry Świętokrzyskie,
  • – Zakopane (niestety dość zatłoczone podczas długich weekendów, choć oferuje też wiele spokojnych szlaków, np. Dolina Chochołowska lub Dolina Kościeliska).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here