Według prognoz IMGW w kwietniu średnia temperatura będzie powyżej normy wieloletniej, a maj powinien być stosunkowo ciepły, nie odbiegający od norm z poprzednich lat. Jak wiadomo, trudno precyzyjnie przewidzieć prognozę pogody na dłużej niż kilka dni, lecz wiele na to wskazuje iż na majówkę będziemy mieli idealną pogodę na wyjazd. Co do opadów deszczu, także powinny znajdować się w normie wieloletniej. Jednakże w przypadku kapryśności pogody, podpowiemy wam gdzie wyjechać na majówkę lub wczesne wakacje za granicę. Wyjazdy w niektóre z niżej wymienionych miejsc, mogą być uzależnione od aktualnej sytuacji związanej z wirusem SARS CoV-2.

Wakacje 2021 first minute – pomysły.

Już w tym momencie pojawiają się okazje na wyjazdy na drugą połowę kwietnia, maj i czerwiec. Wakacje przed wakacjami to dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią tłoku i nie chcą podróżować w lipcu, czy sierpniu. Wiele firm przygotowuje już oferty na wyjazdy first minute na wiosnę i wczesne lato 2021. Najpopularniejszymi i najciekawszymi kierunkami z pewnością są: Bułgaria, Grecja, Cypr i Malta. Gdzie już niebawem będzie można się spodziewać wysokich temperatur. Czy opłaca się latać na wakacje first minute? Jak najbardziej, hotele przed sezonem właściwym, kuszą dużymi promocjami i możemy znaleźć coś atrakcyjnego niemalże za pół ceny. Zazwyczaj są to oferty dla osób lubiących wypoczynek i relaks – plaże i hotele z basenami z pewnością pozwolą nam odpocząć. Dla osób lubiących zwiedzanie, ciekawym kierunkiem może być Turcja i Stambuł.

fot. pixabay.com

Gdzie można podróżować z Polski bez testów na koronawirusa?

Na chwilę obecną (luty 2021), wiele krajów wymaga negatywnych testów na obecność koronawirusa. Są niestety także takie, które wymagają kwarantanny. Gdzie zatem nie jest wymagany test? W Europie w zasadzie jest to tylko Malta, Albania i Czarnogóra. Natomiast są atrakcyjne kierunki poza Europą: Zanzibar i cała Tanzania, Kostaryka, Meksyk, Dominikana, Malediwy. Zakaz lotów do innych państw jest także zniesiony w przypadku: Wysp Zielonego Przylądka, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Madery, Kenii i Wysp Kanaryjskich, lecz przy locie powrotnym do Polski musimy wykonać test. Sytuacja co do testów zmienia się praktycznie z dnia na dzień. Zatem więc warto śledzić wszystkie komunikaty dotyczące obostrzeń.

Idealne miejsca na majówkę lub długi weekend. Wakacje first minute, część 2.

Co zwiedzić w majówkę z dziećmi?                             

Legoland Billund – znajdujący się w Danii teren z budowlami z klocków lego. Zachwyci zarówno dzieci jak i dorosłych! Choć nie jest bardzo popularny, to istnieje już od ponad 50 lat, a co roku przybywa nowych budowli i atrakcji, które z pewnością spodobają się najmłodszym. Legoland podzielono na strefy, w zależności od rodzaju atrakcji w nich zawartych.

fot. pixabay.com

Atrakcyjny wyjazd dla dzieci na majówkę to też z pewnością wizyta w parkach rozrywki we Włoszech – Movieland i Canevaworld. Parki te połączono i zawierają wiele atrakcji – kolejki górskie, mnóstwo karuzeli, symulatory gier, a także wodne atrakcje. Movieland Park jest położony nad przepięknym jeziorem Garda, które też przy okazji warto odwiedzić. Bilety wstępu do Movieland Park Canevaworld to koszt rzędu od 20€ do 29€ za osobę.

Pomysł na romantyczną majówkę dla par.

W centrum Polski znajduje się niewielka miejscowość – Gołuchów. Znajdziemy tam między innymi muzeum leśnictwa i zagrodę żubrów oraz lokalny zamek pochodzący z XVI wieku. Zamek znajduje się w okazałym parku, który nie tylko pozwoli nam odetchnąć świeżym powietrzem, ale będzie też tłem na romantyczną sesję fotograficzną.

Idealne miejsca na majówkę lub długi weekend. Wakacje first minute, część 1.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here