Wiosna już za pasem i lada dzień będziemy urządzać nasze ogródki i szykować nasze działki do weekendowych posiadówek. Nieodłącznym elementem ogrodu, w którym będziemy mogli wypocząć są krzesła ogrodowe. Jest ich kilka rodzajów – drewniane, plastikowe czy rattanowe, większość z nich także ma funkcję składania, a niektóre mogą stać się leżakami. Aby odpoczynek na łonie natury był komfortowy, musisz wiedzieć jakie krzesła do ogrodu będą dla Ciebie najlepsze.

Który model krzesła ogrodowego najlepiej sprawdzi się na zewnątrz?

Najbardziej klasycznymi meblami ogrodowymi są te stworzone z drewna. Klasyczny styl, naturalny materiał i atrakcyjny wygląd, komponujący się z naturą. Drewno jest materiałem bardzo solidnym, ale musimy wiedzieć jak zadbać o drewniane meble na zewnątrz. Warto je chronić przed opadami deszczu, aby nie uległy uszkodzeniu zbyt szybko. Jeżeli masz możliwość schowania takich krzeseł do garażu lub pod wiatę, do drewniane meble będą doskonałym wyborem dla Ciebie. Warto też konserwować krzesła drewniane i co jakiś czas je odrestaurować – zetrzeć stary lakier i zabezpieczyć go nowym impregnatem. Podobnie jak to jest w przypadku mebli z drewna, o których konserwacji możesz przeczytać TUTAJ. Zimowe temperatury również nie sprzyjają trwałości drewna, stąd na okres chłodniejszych dni, należy zabezpieczyć krzesła czy stolik i schować w suche i relatywnie ciepłe miejsce. Kupując drewniane krzesła ogrodowe, aby były wygodne, należy dokupić poduszki na siedziska i oparcia lub materacyki składane.

fot. pixabay.com

Często krzesła drewniane występują także w postaci składanych leżaków. Niewątpliwie ich plusem jest kompaktowy rozmiar po ich złożeniu – łatwo je przenosić, przechowywać i transportować. Przy zakupie drewnianego leżaka należy zwrócić uwagę na jakość materiału z jakiego są wykonane i na maksymalny udźwig, tak aby tkanina się zbyt szybko nie popruła. W porównaniu do mebli rattanowych, plastikowych czy klasycznych drewnianych krzeseł ogrodowych, paleta kolorów jest ogromna, a niektóre ze sklepów mogą nam uszyć leżak z wybranym przez nas wzorem. Dobrą alternatywą dla składanych krzeseł drewnianych są te zrobione z metalu – choć wyglądają nieco gorzej to są jednak trwalsze.

Czy krzesła plastikowe to dobre rozwiązanie do ogrodu?

Z pewnością główną zaletą plastikowych krzeseł jest ich niska cena, w porównaniu do mebli z innego materiału. Dodatkowo plastikowe krzesła ogrodowe czy stolik ogrodowy są bardzo łatwe do czyszczenia i odporne na działanie wody. Wadami krzeseł plastikowych jest ich trwałość – dosyć łatwo je złamać. Nie każdemu będzie też odpowiadał ich wygląd, lecz jest to już kwestia gustu. O ile krzesła plastikowe będziemy trzymać na trawie czy kostce brukowej to nie zarysujemy powierzchni, ale w przypadku innych nawierzchni, krzesła plastikowe mogą pozostawić rysy. Podobnie jak w przypadku krzeseł drewnianych, do krzeseł plastikowych warto dokupić poduszki na oparcie i siedzisko.

Czy rattanowe meble są odporne na pogodę?

fot. pixabay.com

Jeszcze jak! Meble z rattanu są coraz popularniejsze. Technorattan jest bardzo odporny na pogodę i nie wymaga częstej konserwacji, jak to jest w przypadku mebli drewnianych. Rattan oraz technorattan (trwalsza odmiana) są odporne zarówno na deszcz jak i promienie UV, tak więc w tym przypadku nie musimy pamiętać o chowaniu krzeseł podczas naszej nieobecności. Są również wygodniejsze od krzeseł plastikowych i drewnianych. Meble rattanowe są dość drogie i trzeba je poddawać impregnacji, lecz ich jakość jest warta wysokiej ceny.

Co kupić oprócz krzeseł ogrodowych?

Podczas posiadówek na świeżym powietrzu, możemy sobie umilić czas przyrządzając potrawy z grilla. Zobacz jak wyczyścić ruszt z grilla. Dodatkowo z pewnością do kompletu krzeseł przyda nam się stolik, a w upalne dni – parasol ogrodowy, najlepiej łamany, gdzie możemy go łatwo przestawić i dostosować do aktualnego położenia słońca. Ciekawym rozwiązaniem na osłonięcie się od słońca są żagle ogrodowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here