Chcesz się nauczyć języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego czy rosyjskiego, korzystając ze swojego smartfona? To bardzo proste, lecz w dobie wielu aplikacji, ciężko znaleźć te najlepsze, a najlepiej darmowe. Wiele z aplikacji oferuje również naukę języka obcego od podstaw, ale i wiele z nich rozwija naszą znajomość danego języka. Dzięki aplikacjom nie musisz uczęszczać na kursy, ani szukać w księgarniach książek i słowników. Zainstaluj aplikację, rozsiądź się wygodnie w ogrodzie i zacznij naukę. Zobacz jakie są najlepsze aplikacje do nauki języków obcych zarówno na Android jak i iOS.

Duolingo.

Doskonała aplikacja szczególnie w przypadku, gdy chcemy zacząć naukę jakiegoś języka, lub gdy chcemy go odświeżyć. Można się uczyć także różnych par języków. Przykładowo niestety z języka polskiego nie możemy nauczyć się rosyjskiego, ale aplikacja pozwala nam się uczyć na przykład z języka angielskiego na język rosyjski i odwrotnie. Ogółem największa baza języków do nauki bazuje na języku angielskim.  Aplikacja Duolingo jest podzielona na kilka trybów nauki języka. Słówka są również podzielone na kategorie. Aplikacja Duolingo dostosowuje też poziom dostępnych testów, do postępów w trybie szkoleniowym. Przejście do następnego poziomu ćwiczeń jest uwarunkowane zdaniem testu, więc mamy pewność iż każdy zaliczony rozdział zapamiętamy. Aplikacja przy tym jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze, dostępny jest język polski, a samo działanie aplikacji nie rzutuje na prędkość naszego telefonu. Aplikacja Duolingo jest dostępna zarówno dla użytkowników smartfonów z systemem Android jak i do użytkowników iOS, a także urządzeń z systemem Microsoft.

fot. pixabay.com

Memrise.

Ta aplikacja podobnie jak Duolingo jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze. Również oferuje wiele form nauki. Aplikacja także odtwarza dźwięki, dzięki czemu nauczymy się bez problemu poprawnej wymowy danego słowa. Memrise jest skonstruowane w ten sposób, abyśmy się uczyli na podstawie skojarzeń, co z pewnością ją wyróżnia. Aplikacja Memrise jest dostępna zarówno dla użytkowników smartfonów z systemem Android jak i do użytkowników iOS, a także urządzeń z systemem Microsoft.

Zobacz najlepsze aplikacje mobilne na Twojego smartfona.

Buusu.

Jest to aplikacja, która występuje zarówno w wersji darmowej jak i płatnej. Do nauki podstaw języków wystarczy nam w zupełności wersja darmowa, choć mamy dostępnych tylko 12 języków, co w porównaniu z Duolingo nie powala. W Buusu możemy oprócz standardowych ćwiczeń, kontaktować się również z innymi użytkownikami, gdzie możecie sobie nawzajem sprawdzać prace i wiedzę. Wersja darmowa posiada: fiszki, dialogi i nagrania dźwiękowe oraz testy weryfikujące wiedzę. Aplikacja dostępna dla użytkowników systemu Android oraz iOS.

Nauka języka poprzez fiszki – aplikacja Flashy.

Wielu z nas zna metodę nauki języka za pomocą klasycznych fiszek. Co jednak w wypadku, gdy nie chcemy obklejać całego domu karteczkami? Jako zastępstwo idealna będzie aplikacja Flashy. Warto mieć w codziennym nawyku naukę – przy porannej kawie albo herbacie. Aplikacja oprócz fiszek proponuje również mini-gry. Możemy sami tworzyć fiszki, ale i też korzystać z tych już stworzonych. W aplikacji mamy dostepne języki: angielski, hiszpański, francuski oraz niemiecki. Aplikacja jest dostępna w Google Play dla Androida oraz AppStore dla iOS.

Wszystko o głośniku Google Home.

fot. pixabay.com

Skuteczna aplikacja do nauki angielskiego – Babbel.

Aplikacja Babbel jest dostosowana dla osób znających podstawy angielskiego, ale też i dla tych średniozaawansowanych i zaawansowanych. Ćwiczenia w aplikacji Babbel pozwolą nam się nauczyć języka angielskiego tego, używanego na codzień – aplikacja zawiera codzienne dialogi, przez co też możemy ćwiczyć naszą wymowę. Babbel również rozpoznaje mowę i ocenia naszą wymowę. Aplikacja jest dostępna na platformy z systemem Android oraz iOS.

Nauka angielskiego dla zaawansowanych.

Aplikacja English Grammar jest w języku angielskim, co na dzień dobry stanowi utrudnienie dla początkujących. W tej aplikacji nauczymy się czasów, gramatyki i wymowy, a całość wiedzy może być sprawdzana za pomocą testów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here