Każdy ze smartfonów ma możliwość rozbudowy i zyskania nowych opcji poprzez wgranie odpowiednich aplikacji. Smartfon wraz z wgranymi najnowszymi aplikacjami jest w pełni funkcjonalny i pokazuje swoje najlepsze możliwości. Jakie aplikacje naszym zdaniem są najciekawsze na Androida i na iOS?

Jakie są najlepsze aplikacje mobilne na Twój telefon w 2021 roku?

Aplikacja Zdrowe zakupy. Przyda się każdemu – bez względu na wiek czy rodzaj diety. Karteczki odchodzą już do lamusa, a poza tym łatwiej je zgubić. Aplikacja Zdrowe zakupy dodatkowo pokazuje także kaloryczność oraz wartości odżywcze produktu, który dodamy do listę. Dodatkowo, skanując dany produkt w sklepie, pokażą nam się składniki korzystne jak i szkodliwe, a aplikacja podpowie nam czy dany produkt zawiera alergeny. W Aplikacji Zdrowe zakupy mamy ponad 300 tysięcy produktów, a baza stale rośnie. Aplikację można pobrać na smartfony zarówno z Androidem, jak i iOS.

fot. pixabay.com

Jaki program jest najlepszy do obróbki zdjęć na smartfonie?

Większość z nas zakupując smartfona, zwraca uwagę na to, aby robił jak najlepsze zdjęcia. Dzięki aplikacji Snapseed będziemy mogli jeszcze bardziej udoskonalić fotografie zrobione przez nas. Mimo zaawansowanego postępu technologicznego, nadal to jednak aparaty lustrzane robią dużo lepsze zdjęcia niż smartfony, ale za pomocą tej aplikacji możemy wyciągnąć ze zdjęć na prawdę dużo. Snapseed działa zarówno na Androidzie jak i na iOS. W aplikacji oprócz podstawowych funkcji, takich jak: przycięcie i obrócenie zdjęcia, perspektywa oraz zmiana rozmiaru, posiadamy dodatkowe opcje. Dzięki Snapseed możemy dokonywać miejscowego rozmycia, używać kontrastu tonalnego, a także nadawać naszym zdjęciom zapisane już filtry typu: glamour glow, stara klisza, retrolux, noir czy wiele, wiele innych.

Jaka jest najlepsza aplikacja do tworzenia notatek?

Większość z nas używa także swojego smartfona do tworzenia notatek. Czasem jest to zapisanie SMS-a, czy wysłanie wiadomości samemu sobie, np. Na Messenger. Doskonałą alternatywą jest aplikacja Evernote. Nie dosyć, że dzięki niej możemy w czytelny sposób uporządkować swoje notatki, to także możemy w niej pisać odręcznie. W dobie dużych smartfonów, czy tabletów, z pewnością jest to rozwiązanie bardzo przyjazne. Może się także przydać w trakcie wykładu, na które zapomnieliśmy wziąć notatnika, czy na spotkaniu w pracy. Dodatkowo do notatek można także dodawać załączniki.

Jakie są najciekawsze gry na smartfona w 2021 roku?

fot. pixabay.com

Lumosity to nie tylko gra, która dostarczy nam rozrywki, ale i też potrenuje nasz mózg. Lumosity w błyskawicznym tempie zyskuje popularność na całym świecie. Gra Lumosity była tworzona nie tylko przez programistów, ale i przez naukowców, którzy chcieli zaprojektować „trenera mózgu”. Sama gra Lumosity, zawiera w sobie wiele mini-gier, a wszystkie są dokładnie opisane, tak więc zasady nie będą dla nas skomplikowane. Aplikacja jest dostępna także w języku angielskim, dzięki czemu możemy też poćwiczyć język.

Sprawdź dlaczego powinieneś kupić głośnik Google Home.

Kojarzysz grę „5 sekund”? Aplikacja 7 Second Challenge to jej mobilny odpowiednik. Gracz otrzymuje zadania, na którego wykonanie ma 7 sekund, a pozostali gracze decydują czy zaliczają zadanie. Wygrywa osoba, która najszybciej zrealizuje 7 zadań.

Zabłyśnij ciekawą grą wśród swoich znajomych. Kryminalna gra Dark Stories spodoba się fanom detektywistycznych filmów czy powieści. Jeden gracz czyta historię, będącą poniekąd rekonstrukcją wydarzeń zagadki kryminalnej. Historia jednak nie jest jednoznaczna, a pozostali gracze muszą odgadnąć o co dokładnie chodziło. Gracze oczywiście mogą zadawać pytania pomocnicze, ale gracz czytający historię może odpowiadać tylko: tak, nie, to nieistotne. Wygrywa ten, który pierwszy zgadnie o co chodziło. Historie są często nieoczywiste, a odgadnięcie może zająć kilka minut.

Sprawdź też jakie są najlepsze i darmowe aplikacje na smartfona do nauki języków obcych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here