Google Home jest to aplikacja, która jest obecna w Sklepie Play od 2019 roku. Jest to aplikacja pomagająca sterowaniem domowych sprzętów za pomocą smartfona. Głośnik Google Home jest to innowacyjny projekt, dzięki któremu możemy zarządzać domowymi urządzeniami za pomocą własnego głosu. Asystent Google ukryty w głośniku pozwoli nam sprawdzić wiele rzeczy, po które do tej pory sięgaliśmy do kieszeni po smartfona. Na chwilę obecną głośnik Google Home nie rozpoznaje polskiego języka, tak więc musimy go używać mówiąc w języku angielskim.

Jakie wady i jakie zalety posiada głośnik Google Home?

Niestety na chwilę obecną Google Home nie posiada obsługi w języku polskim, co jest chyba największą jego wadą, lecz w przyszłości prawdopodobnie głośnik otrzyma taką aktualizację. Z racji tego iż jest to nowość na rynku, pojawiają się drobne niedoróbki, jak problem ze sterowaniem np. Żarówkami. Na szczęście producent cały czas aktualizuje sprzęt i optymalizuje aplikację. Za to bezbłędnie działa komunikacja dotycząca np. Prognozy pogody, odczytywania danych z kalendarza. Zaletą głośnika Google Home jest też możliwość rozpoznawania i rozróżniania kilku głosów. Głośnik Google Home wyróżnia się także nowoczesnym designem, ale i też doskonałą współpracą z równie popularnymi serwisami i aplikacjami – Spotify, YouTube, czy Google Play Music. Na bardzo dobrym poziomie jest także komunikacja z urządzeniami Chromecast, czy popularny Philips Hue.

fot. pixabay.com

Ile kosztuje nowy głośnik Google Home?

Regularna cena głośnika Google Home u oficjalnych dystrybutorów oscyluje w przedziale 200-300 złotych. Głośnik Google Home występuje także w wersji Mini – jego cena wynosi maksymalnie do 100 złotych.

Co to jest głośnik Google Home?

Głośnik Google Home to mobilne centrum dowodzenia w domu. Głosowe sterowanie głośnikiem jest możliwe poprzez asystenta głosowego. Oferuje on nam wiele możliwości – słuchanie muzyki, wyszukiwanie informacji w Google, a także i sterowanie domowymi urządzeniami SMART. Google Home łączy się poprzez połączenie Bluetooth i Wi-Fi. Zainstalowany Asystent Google pozwala błyskawicznie skorzystać z wyszukiwarki i w błyskawiczny sposób uzyskać potrzebne nam informacje. Poprzez głosowe sterowanie możemy włączyć muzykę, a także inteligentne urządzenia domowe. Głośnik Google Home obsługuje komendy tylko w języku angielskim, lecz te podstawowe nie będą stanowiły trudności. Sprawdź jakie są najlepsze mobilne aplikacje do nauki języka angielskiego i innych.

Mikrofon zainstalowany w głośniku Google Home szybko rozpoznaje głos i przechodzi do wykonania polecenia. Jest to duże ułatwienie i przyspieszenie codziennych procesów. Możesz słuchać muzykę z wielu aplikacji i serwisów. Zarówno są to radia internetowe jak i serwisy streamingowe. Google Home obsługuje Spotify, Google Play Music, Pandorę oraz YouTube. Wyobraź sobie tą wygodę – nie musisz wstawać po smartfon czy pilota, aby włączyć lub zmienić muzykę. Do tego głośnik Google Home wydaje wysokiej jakości dźwięk – zainstalowane w nim głośniki w pełni oddają czyste basy i tony wysokie. Mikrofon zainstalowany w głośniku, jest także bardzo czuły na nasze komendy i możemy go obsługiwać będąc daleko od niego.

W jaki sposób Google Home wyszukuje informacje?

fot. pixabay.com

Asystent głosowy Google, wyszukuje interesujące nas informacje. Może dla nas sprawdzić prognozę pogody, wiadomości z regionu i świata czy przeczytać wyniki sportowe. Odpowie również na wiele innych pytań, z różnych dziedzin. Wyszukiwarka, która działa na nasz głos i z większego dystansu niż smartfon.

Z jakimi urządzeniami mobilnymi współpracuje Google Home?

Zarządzanie inteligentnymi urządzeniami w domu, to też korzyść z posiadania głośnika Google. To urządzenie sparuje się między innymi z urządzeniami Philips Hue, Chromecast, Wemo czy tp-link. Głośnik Google Home również pozwala nam sterować oświetleniem, zasilaniem, a także ogrzewaniem. Dzięki temu głośnikowi, zarządzanie domem stanie się zdecydowanie prostsze i łatwiejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here