Wybielanie zębów u stomatologa jest bardzo skuteczne i efekt potrafi się utrzymywać bardzo długo. Dentysta jest w stanie wybielić nam zęby o kilkanaście odcieni. Jakimi metodami wybiela się zęby? Jakie są koszty dentystycznego wybielania zębów?

Na czym polega zabieg wybielania zębów u dentysty?

Wybielanie u specjalisty jest relatywnie kosztowne, stąd też za potrzebą konsumentów poszedł wolny rynek. Możemy kupić pasty wybielające, różnego rodzaju nakładki czy także paski wybielające. Ale czy są tak skuteczne jak usługi dentystyczne? Wizyta u stomatologa w celu wybielenia zębów, przy okazji będzie wizytą kontrolną – dentysta może też określić czy wybielanie będzie bezpieczne. Wybielanie w domu w przypadku niektórych chorób zębów, może je pogłębić. Jakie są domowe sposoby na ból zęba?

Ile kosztuje skuteczna pasta wybielająca zęby? Ceny wahają się od 10 do 50 zł za tubkę. Nawet możemy kupić pasty z efektem wybielania za 4-6 złotych, ale będą totalnie nieskuteczne. Pasty powyżej 100 złotych można uznać za przesadnie drogie. Ile kosztują paski wybielające? Ich cena waha się od 10 do 100 złotych. Czy paski wybielające są skuteczne? Po dwutygodniowym stosowaniu, paski są w stanie rozjaśnić nasze zęby o około 3 odcienie. Czy nakładki z żelem wybielającym na zęby są skuteczne? Wykazują większą skuteczność od pasków wybielających, lecz ciężko dostosować ich kształt do kształtu naszych zębów. Koszt nakładek to około 80-150 złotych za 10 nakładek.

zęby, stomatologia
fot. pixabay.com

Ile kosztuje wybielenie zębów w gabinecie dentystycznym?

Zabiegi są dużo skuteczniejsze od domowych metod i mimo wyższej ceny, sumarycznie mogą okazać się efektywniejsze. Wybielanie nakładkami kosztuje około 600 złotych (zależnie oczywiście od gabinetu). Laserowe wybielanie zębów wykazuje dużą skuteczność, lecz taki zabieg to koszt około 150-200 złotych za jednego zęba. Do wybielania zębów używane są także specjalne lampy LED, a taki zabieg to cena około 400-600 złotych. Nieco droższe, ale skuteczniejsze jest wybielanie zębów lampą Beyond, gdzie koszt może wynieść nawet do 2000 złotych.

Ile kosztuje wstawienie licówek i koron?

Wstawienie licówek jest to sposób nie tylko na wybielenie zębów, ale także i na ich korektę. Koszt montażu licówek to minimum 1000 złotych, do maksymalnie 4000 zł za jeden ząb. Założenie korony jest kosztem minimalnie mniejszym – 800 do 2500 złotych za ząb. Dlaczego zęby stają się żółte?

Jak wybielić zęby w domu?

Większość z domowych metod wybielania zębów, jest dostępna niemal od ręki. Kilka zabiegów możemy wykonać niemalże od ręki, wchodząc do kuchni. Wybielać zęby możemy za pomocą kurkumy, zmieszanej z olejem kokosowym (w stosunku 1:1) i dodatkiem naturalnego olejku eterycznego z mięty. Użyj takiej mieszanki zamiast pasty do zębów. Po kilku takich zabiegach z pewnością zauważysz efekt.

zęby, stomatologia
fot. pixabay.com

Czy płukanie jamy ustnej olejem wybiela zęby? Ssanie oleju i płukanie jamy ustnej w medycynie naturalnej jest wskazane przy oczyszczaniu organizmu i do pozbycia się bakterii. Oleje także mają właściwości wybielające, a najlepiej z nich spisze się olej kokosowy – łyżeczkę oleju wkładamy do ust i ssiemy przez kwadrans. Jest to metoda żmudna, więc efekty nie będą widoczne od razu. A jak usunąć kamień z zębów?

Czy soda oczyszczona wybiela zęby? Jak najbardziej, lecz taka metoda ma też minusy. Soda oczyszczona użyta zamiast pasty, wyczyści nasze zęby i da efekt wybielenia, lecz przy zbyt częstym myciu zębów sodą oczyszczoną, możemy zetrzeć szkliwo i spowodować nadwrażliwość zębów.  Sody oczyszczonej można używać wymiennie z węglem aktywnym, który ma podobne właściwości. Węgiel możemy także mieszać z olejem kokosowym i taką papką myć zęby 2-3 razy w tygodniu.

Jak wybielić zęby za pomocą owoców?

Truskawki, cytrusy i banany – owoce smaczne i łatwo dostępne, ale także pomocne przy wybielaniu zębów! Raz na jakiś czas możemy użyć papki truskawkowej do umycia zębów – taki sposób zniweluje przebarwienia na zębach. Cytryna zaś wybiela zęby, lecz nie należy jej często używać z tych samych powodów co sody. Banany służą do… polerowania zębów! Wewnętrzną część banana użyj do „polerki” po wymyciu zębów – zabieg powinien trwać do 3 minut. Skórki z banana możemy używać częściej niż cytryny i truskawek.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here